Hlavní navigace

V Radě Českého rozhlasu usedne Jiří Šuchman, rozhodli poslanci

8. 7. 2021

Sdílet

Jiří Šuchman Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu bude po několika měsících opět kompletní. Poslanecká sněmovna v tajném hlasování vybrala nového člena, který obsadí místo uvolněné po dubnové rezignaci Petra Arenbergera. Největší podporu od poslanců dostal Jiří Šuchman, uvedl na Twitteru poslanec Tomáš Martínek (Piráti).

Vystudovaný ekonom působil na manažerských pozicích především v telekomunikačních firmách a byl prezidentem Asociace provozovatelů mobilních sítí. V současné době je předsedou Dozorčí komise Rady Českého rozhlasu. Tuto pozici bude muset vzhledem ke zvolení členem rady opustit, jde o vzájemně neslučitelné funkce.


Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Jiří Šuchman

„Proč vlastně rozhlas? Před 2,5 lety jsem kandidoval do Dozorčí komise Rady ČRo. Telekomunikace a média mají mnoho společného, ať už regulačně nebo legislativně,“ vysvětlil svou motivaci Jiří Šuchman při veřejném slyšení. „Dříve jsem se seznámil s fungováním Českého rozhlasu, když jsem se účastnil různých rozhovorů a debat. Teď, co působím v Dozorčí komisi, jsem se mohl seznámit s fungováním z druhé strany. Když se naskytla možnost kandidovat na volné místo, moc dlouho jsem neváhal,“ podotkl. Nejblíž má k problematice hospodaření, ekonom by podle něj měl sedět i přímo v radě, ne jen v poradním orgánu, kterým je právě Dozorčí komise.

Jiří Šuchman míní, že Český rozhlas čekají velké výzvy v hospodaření, pokud bude skutečně zrušena výjimka z účtování DPH. Rozpočtový dopad bude v tom případě kolem 120–130 milionů korun. „Byla by škoda rušit stanice nebo omezovat výrobu, k úsporám dojde napříč rozpočtem,“ uvedl. Stát by si podle něj měl ujasnit, co všechno od Českého rozhlasu chce. „Jsem zastánce toho, že by se poplatky měly zvednout, od roku 2005 jsou stejné,“ upozornil dále.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2021 17:27

  bez přezdívky

  Škoda, líbila by se mi tam Martina Kociánová, jejíž pohledy na fungování médií (ale obecně i na svět) jsou neideologické a normální. Tenhle pán, který ještě nedávno hájil otřesný kartel českých mobilních operátorů ve mně důvěru moc nebudí...

 • 14. 7. 2021 9:08

  xsc

  Jo, dneska je nejlepší tvrdit, co je "normální". Ale antipropaganda je taky propaganda a ti její spoludebatující na webu jedou propagandu zcela naplno.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).