Hlavní navigace

Vávra se spojuje s kontroverzní XIXOIO, chce přes ni získat peníze pro SimpleCell

10. 2. 2022

Sdílet

Richard Watzke, XIXOIO Autor: XIXOIO

Mediálně profláknutý investor Radovan Vávra se spojuje s kontroverzní českou finanční platformou XIXOIO a jejím šéfem Richardem Watzkem. Společně chtějí tokenizovat první projekt v rámci Česka.

XIXOIO tuto akci uskuteční ve spolupráci s firmou SimpleCell. Ta v Česku provozuje síť internetu věcí Sigfox. SimpleCell partnerem francouzské společnosti Sigfox, která nedávno požádala o soudní ochranu. Jak jsme na Lupě informovali, tuzemská síť má údajně fungovat bez omezení. Vávra je zároveň se SimpleCellem majetkově propojený.

O XIXOIO bylo v posledních měsících hodně slyšet, a to nejenom díky poměrně rozsáhlé marketingové kampani, ale také kvůli značným kontroverzím. Jak popsal deník E15, existují podezření na ponziho schéma a podobně. Na projekt upozornila i ČNB.

“Technologický startup SimpleCell jako historicky první firma v rámci České republiky prostřednictvím tokenizace uvede na trh svůj produkt, který reaguje na aktuální energetickou krizi a s ní spojené enormní náklady na spotřebu elektrické energie. Zástupci obou firem představí jak produkt, tak i proces, kdy firma získá kapitál od investorů výměnou za emisi vlastního tokenu přes technologii blockchainu,” lákají XIXOIO a SimpleCell na představení v rámce tiskové konference, která se má odehrát 16. února.

“Samotná tokenizace proběhne skrze takzvanou IPCO platformu. Jedná se o revoluční řešení kombinující výhody ICO jako jsou nízké náklady a rychlost (Initial Coin Offering – emise vlastního tokenu na blockchainu s cílem získání kapitálu) a klasického IPO (Initial Public Offering – emise akcií na regulované burze), kde firmy před emisí akcií prochází důkladnou kontrolou a investoři tak mají větší jistotu, že jejich prostředky budou v čase zhodnoceny. Projektům procházejícím IPCO procesem je na blockchainu nejen emitován vlastní digitální token, ale zároveň je zajištěno jejich předchozí prověření. Na jeho základě je jim udělen rating. Uvolnění prostředků do projektů je zároveň realizováno ve fázích v návaznosti na plnění stanovených milníků.”

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).