Hlavní navigace

Video: Pokémon Go jako jalový odvar. Podívejte se, co lze tvořit s Apple ARKit

Sdílet

Jan Sedlák 1. 8. 2017

S připravovaným operačním systémem iOS 11 se Apple s velkými fanfárami pustí do hry o takzvanou rozšířenou realitu (AR). Už dnes je možné testovat rozhraní ARKit, díky kterému jde poměrně jednoduše vytvářet aplikace pro iPad a iPhone, jež využívají kamery, snímání reálného prostředí a následně přes něj aplikují „augmentovanou“ vrstvu informací.

První ukázky jsou skutečně velice povedené. Podívat se na ně můžete na přiložených videích a další přibývají na účtu @madewitharkit. Prozatím se zdá, že AR má slibnější budoucnost než kolega virtuální realita (VR). AR se například začíná využívat v průmyslu (naše reportáž).

Slibným hráčem je Microsoft se svými HoloLens (šéf Satya Nadella v Praze uvedl, že jde o novou formu počítačů) a zajímavé výsledky má i nová generace Google Glass určená právě pro profesionální nasazení.

Apple na rozdíl od těchto svých tradičních konkurentů nepoužívá (zatím?) vlastní brýle, ale do hry zapojuje mobilní zařízení. Podle toho se mohou lišit i možnosti využití. Kolem ARKitu se každopádně začíná tvořit „applovsky“ nadšená komunita a rozšíření AR z Cupertina zřejmě může výrazně pomoci penetrace iPhonů a iPadů. O tom, proč by měl být ARKit nejlepší současnou možností, se pěkně rozepisuje tento blog.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.