Hlavní navigace

Vláda rozhodla o dočasném zastavení přechodu na DVB-T2, výjimkou bude Jihlava

20. 3. 2020

Sdílet

DVB-T piktogram, informační spot Autor: Česká televize

Ministerstvo průmyslu a obchodu dočasně přeruší přechod na vysílací standard DVB-T2 a prodlouží stávající vysílání ve standardu DVB-T. Materiál včera schválila vláda.

„Ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem, Českou televizí a s podnikateli, kteří zajišťují šíření celoplošného zemského digitálního televizního vysílání, analyzujeme situaci a dopady vyhlášeného stavu nouze a přijatých opatření na probíhající proces přechodu na nový vysílací standard DVB-T2,“ uvedl ministr Karel Havlíček.

„Abychom v této nelehké době udrželi informovanost obyvatel, která je klíčová, tak jsme se rozhodli dočasně pozastavit přechod na DVB-T2 a prodloužit vysílání ve standardu DVB-T,“ oznámil v tiskové zprávě.

Vznikne tím časový prostor, aby se obyvatelé, kteří ještě nepřešli na nový vysílací standard DVB-T2, nemuseli nyní tímto procesem zabývat a zároveň zůstala zachována jejich informovanost o přijímaných opatřeních.

„Podle vývoje situace Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží další novelu nařízení, která bude obsahovat aktualizovaný harmonogram procesu přechodu zemského digitálního televizního vysílání ze standardu DVB-T na DVB-T2,“ doplnil náměstek ministra pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Výjimku bude mít jeden konkrétní vysílač, kde dojde k vypnutí DVB-T do konce května 2020. Jde o vysílač Jihlava-Javořice na 30. kanálu, z důvodu mezinárodních koordinačních dohod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).