Hlavní navigace

SkrzNaSkrz: www.REDBOX.cz

22. 9. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dnes vám opět předkládáme rubriku SkrzNaSkrz, která byla původně součástí Světa namodro. Protože na Světě namodro je rubrika již delší dobu pozastavena, rozholi jsme se ji po dohodě s Danielem Dočekalem oživit. Každý pátek zde proto budou dva lidé hodnotit známé a zajímavé české WWW stránky. Velmi stručně a výstižně.

320

Jan Kremláček


SorcererWare Ltd.
jan.kremlacek@scr4u­.com

Michal Jursa


programátor společnosti Internet Info, s. r. o.
jursa@lupa.cz
PŘÍSTUPNOST A RYCHLOST
Adekvátní. Já osobně mám pocit, že v dnešní době a obzvláště u serverů tohoto typu a společností jako Contactel, je tato otázka poměrně zbytečná. Poměrně dosti jednoduchý design a na mnoha místech text-only verze tohoto webu v kombinaci se slušnou konektivitou Contactelu udělují RedBoxu velmi dobrou rychlost. V tomto směru asi není co vytknout.
POUŽITELNOST
Nulová. Bohužel jsem nenašel vůbec nic, co by pro mně jako uživatele mělo hodnotu. Internet zdarma ano, to mohu použít (nemá ovšem nic společného se vstupním portálem na Internet), webmail, dobrá věc, ale kdo ji dnes nemá. Vyhledávání pomocí vynikajícího Google je fajn. Tak v této fázi to již začíná být s RedBoxem o poznání horší, protože jedinou částí , kterou bych snad označil za použitelnou, je zpravodajství. Katalog neumí česky a odkazy, které obsahuje, jsou z doby minimálně bronzové. Kluby, které RedBox provozuje, jsou spíše parodií toho, co by dnes měla webová diskuse nabízet.
GRAFIKA A DESIGN
V tomto jsou pro mne prioritou dva základní body: informační přehlednost a design. Chceme přece používat věci, které můžeme milovat! Kromě informací o Internetu zdarma, WWW zdarma apod. je bohužel RedBox totálně nepřehledný a svým designem mě přímo nutí ho nepoužívat. A propadáme se stále hlouběji. Grafické pojetí RedBoxu by měli sledovat jen lidé po důkladné zdravotní prohlídce u svého očního lékaře a psychiatra, protože z použité barevné kombinace zešílíte nebo oslepnete.
OBSAH
Přesně, jak jsem se dnes na www.redbox.cz dočetl: „o ničem“ (viz. dnešní diskusní příspěvek v redbox klubu). Proč bych měl využívat obsah katalogu RedBox, když jsou lepší. Diskusní fóra a chat jsou fajn, ale obsah generují uživatelé a ti podle mého názoru zvolí raději jiný systém. V podstatě RedBox působí neživým dojmem. A hurá o další schůdek dolů. Krom několika málo zpráv, které se na RedBoxu honosí názvem zpravodajství, na portálu žádný obsah nevidím.
ORIGINALITA
Rád bych ji našel, ale celé to na mne působí triviálním dojmem provedení myšlenky portálu. Jak jsem se dočetl (ostatně je to celkem evidentní), RedBox má sloužit jako vstupní brána pro uživatele Contactelu, ale to je model, ne kreativita. Ambicí Contactelu je dostat se do jednoho roku mezi 3 nejnavštěvo­vanější portály v ČR. S ohledem na kvalitu Seznamu a Centra musí RedBox významně přidat v designu i obsahu. COŽE??? :-))))))))))
POZNÁMKA NA ZÁVĚR
Mám pocit, že takovýto RedBox nemůže nikdo rád používat. A to je škoda! Já chci používat věci krásné a příjemné. No zkrátka se Contactel zařadil mezi ty, kdož si za každou cenu musí zřídit portál a je jim celkem jedno v jaké kvalitativní skupině se jejich „dítko“ bude pohybovat. Nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to loňské spuštění RedBoxu, kdy po obrovském reklamním humbuku přišel RedBox tak, jak přišel.
CELKOVÉ HODNOCENÍ
5/10 2/10

Líbí se Vám www.REDBOX.cz?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).