Hlavní navigace

Vodafone uvádí tarif s "neomezenými daty", ale s omezenou rychlostí a dalšími háčky

19. 6. 2019

Sdílet

Vodafone - logo Autor: Vodafone ČR

„Neomezená data“, pokud si pořídíte více SIM, povinné pevné připojení a zkousnete zásadní rychlostní omezení. Tak vypadá nový tarif Vodafone Neomezeně, který Vodafone od 20. června uvede do své nabídky. Ona „neomezená data“ ovšem nabízí s několika podstatnými háčky.

Zákazník si je může pořídit jen v balíčku s pevným připojením (v současné době s xDSL či fixní LTE od Vodafonu, v budoucnosti, po plánovaném spojení Vodafonu s UPC, také s kabelovým internetem). „Neomezená data“ také nemůže pořídit jen jeden zákazník, tarif je dostupný jen při pořízení nejméně dvou SIM karet.

Jde o multiSIM model, který je obvyklý například na americkém trhu. Cena za jednu SIM se mění v závislosti na tom, kolik členů (například v jedné domácnosti) si tarif pořídí – pro méně je základní cena vyšší, pro více nižší. V součtu ale balíčky stojí plus minus stejně (cena toho nejlevnějšího a nejdražšího se liší o 400 Kč). 

Pro dva lidi tak balíček Vodafonu vyjde celkem na 2 396 Kč (998 Kč měsíčně za SIM), pro tři na 2 595 Kč (732 Kč měsíčně za SIM) a pro čtyřčlennou domácnost na 2 795 Kč (599 Kč měsíčně za SIM). Na konkrétní strukturu tarifů se můžete podívat tady:


Generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák na tiskové konferenci potvrdil, že operátor nebude neomezené mobilní připojení nijak limitovat v množství přenesených dat. Rychlost připojení ale bude zastropována na 5 Mbit/s. Vodafone to označuje za tzv. HD experience, tedy rychlost, která stačí na přehrávání videa v HD kvalitě.

„Bez problémů stačí i na přehrávání videa ve vysokém rozlišení. Uživatel nejrůznějších online aplikací v mobilním telefonu (hudba, video) tak omezení nepocítí. Nechceme, aby spuštění tarifu Vodafone Neomezený mělo negativní dopad na kvalitu připojení pro naše zákazníky a díky zmíněnému nastavení můžeme lépe kontrolovat využití naší sítě,“ potvrdil Lupě mluvčí operátora Marek Steiger.

Oproti původním informacím z TK, kde zástupci operátora Lupě řekli, že Vodafone chce možným snížením rychlosti mít možnost reagovat na případné lokální zahlcení sítě streamovaným videem a na to, že videoslužby obvykle upravují kvalitu videa na základě maximální kapacity připojení, se tak nakonec ukázalo, že 5 Mbit/s bude standardní maximální rychlost downloadu. 

Svou multiSIM nabídku (ovšem bez lákadla neomezených dat) má delší dobu také konkurenční O2, v rámci rodiny tarifů Spolu. Neomezená data tento týden svým zákazníkům nabídl také konkurenční T-Mobile. V jeho případě jde o časově omezenou akci, která platí od 20. června do 31. srpna.

Aktualizace 15:30 – upravili jsme informace o rychlosti připojení 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).