Hlavní navigace

Vodafone začal v síti exUPC nabízet rychlost stahování 1 Gb/s

13. 8. 2020

Sdílet

Modem - Vodafone Station Autor: Vodafone

Operátor Vodafone začal nabízet pevné připojení o rychlosti 1 Gb/s. Nabídka se týká asi 1,3 milionu domácností a firem, které jsou připojeny ke kabelové síti bývalého UPC.

Plánované vyšší rychlosti oznámil operátor už v červnovém rozhovoru pro Lupu – přečtěte si: Milan Zíka (Vodafone): Na podzim nabídneme v síti exUPC rychlosti nad 1 Gb/s.

Pro zřízení gigabitového připojení si zákazníci musí nechat vyměnit modem za nový, který podporuje standard EuroDOCSIS 3.1. Operátor zákazníkům nabízí pronájem svého modemu Vodafone Station.


Autor: Vodafone

Vodafone Station

Nabízeným modemem je podle informací operátora do češtiny lokalizovaný model Touchstone TG3442VF od firmy Arris. Tady jsou specifikace:


Autor: Arris

Specifikace modemu

Rychlost uploadu má být u gigabitové linky 50 Mb/s. Standardní cena za připojení je 999 Kč měsíčně (cena zahrnuje 100 Kč měsíčně za pronájem modemu), na první půlrok nabízí Vodafone akční cenu 399 Kč za měsíc. 

„Podnikatelům a firmám je gigabitový internet po půlročním zvýhodnění k dispozici za cenu 1099 korun, v ceně je navíc prémiová péče, pevná IP adresa a aplikace SmartGuard pro ochranu před kybernetickými útoky,“ dodáva operátor v tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.