Hlavní navigace

Volební výbor sněmovny navrhnul odvolat Hanu Lipovskou z Rady ČT

Sdílet

Filip Rožánek 7. 9. 2021
Hana Lipovská Autor: Filip Rožánek

Poslanecká sněmovna by měla odvolat Hanu Lipovskou z Rady České televize. Navrhuje jí to volební výbor, ve kterém toto usnesení podpořilo všech osm přítomných členů. Debata probíhala za bouřlivých okolností, narušoval ji poslanec Volného bloku Lubomír Volný.

Poslancům vadí silná politická angažovanost Hany Lipovské, která je volebním lídrem Volného bloku v Pardubickém kraji. Samotné usnesení ale obecně navrhuje Hanu Lipovskou odvolat, podrobné zdůvodnění zazní až v rozpravě na plénu sněmovny. O odvolání totiž rozhoduje sněmovna jako celek hlasováním, výbor jen k věci přijímá své stanovisko.


Autor: Filip Rožánek

Hana Lipovská

Výbor musel jednání na hodinu přerušit a přesunout ho do jiné místnosti. Poté odhlasoval, že ho uzavře pro veřejnost. Lubomír Volný oznámil, že se v takovém případě Hana Lipovská nezúčastní bodu, který se jí týká.

Sněmovna by teoreticky mohla o odvolání Hany Lipovské debatovat a hlasovat na zářijové schůzi. Lubomír Volný následně na tiskové konferenci oznámil, že bude na schůzi sněmovny požadovat odvolání celé Rady ČT, která podle něj kryje management. Hana Lipovská doplnila, že případné rozhodnutí sněmovny bude respektovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.