Hlavní navigace

Na co rozum ani megabit nestačí

23. 9. 2004
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tuhle jsem si po ránu jako obvykle chtěl přečíst novou poštu. Ale má megabitová linka začala mít podivné potíže. Po nějakém tom čekání jsem zjistil viníka – řeklo by se spam. Ale jaký! Lepší příklad dokonalého internetového marketingu aby člověk pohledal. Nebo se vám nějaký podaří najít?

Tuhle jsem si po ránu jako obvykle chtěl přečíst poslední poštu. Ale má megabitová linka začala mít podivné potíže. Po nějakém tom čekání jsem zjistil viníka – řeklo by se spam. Ale jaký! Lepší příklad dokonalého internetového marketingu aby člověk pohledal. Nebo se vám nějaký podaří najít?

Nějaké paní asi moc záleželo na tom, aby redakce našeho partnerského serveru Stavocentrum.cz, jehož obecnou emailovou schránku dostávám v kopii, měla kompletní přehled o nabídce jejích tepelných čerpadel. Nic proti tomu, aby novináři byli informováni. Jenže k takovému účelu jsou určeny tiskové zprávy a tohle tisková zpráva nebyla. Posuďte sami:

Předmět:
„nabídka tepelných čerpadel – výhodná,kvalitní,nízké ceny“

Tělo zprávy:
„V příloze Vám posílám nabídku tepelných čerpadel, která  jsou cenově velni výhodná  a jejich cenová zvýhodněnost není v žádném případě na úkor kvality těchto čerpadel.
Jejich prezentaci najdete na www.nukleon.cz.
Základní informace posílám v příloze ,ovšem  v případě refernce
a ost.dotazú se prosím obraťte na
D.Brandlová
tel.č.603526574
568442039
e-mail: d.brandlova@quick.cz“

Dávám, jak jsem dostal. Rozkošné překlepy, včetně vícenásobných mezer, nejsou mým dílem, oslovení chybělo, grafická úprava jakbysmet, důvod poslání zmíněné zprávy taktéž a navíc celý text vyznívá spíše jako nabídka ke koupi než jako informační materiál pro redakční potřeby. A kontakt na freemail důvěryhodnosti nepřidá. Takže rozhodně nevyžádaná pošta – pryč s ní!

Nebylo to nic překvapivého – pro redakce je bohužel stále celkem „normální,“ že někdo neumí pracovat s tiskovými materiály. Ale když „nezkušenost“ dosahuje devítimegových rozměrů, přestává všechna legrace a začíná bezohlednost. Žádný, ale opravdu žádný nevyžádaný email, včetně jakýchkoliv tiskových materiálů, by neměl přesáhnout limit jednoho megabytu. Tohle pravidlo bezostyšně porušují i velké a renomované společnosti, ale nikdy se mi ještě nestalo, aby jeden jediný e-mail tohoto druhu měl 9, slovy devět, MB!

V přílohách totiž bylo neuvěřitelných deset dokumentů s příhodnými názvy:

HPBV81_062001.doc
HPBV28_062001.doc
HPBV34_062001.doc
HPBV40_062001.doc
HPBV48_062001.doc
HPBV61_062001.doc
HPBV72_062001.doc
HPBV22_062001.doc
Velká.st.org.Brandlová.doc
HPBV34_062001.doc

Vyznáte se v tom? Já ne. A určitě máte sto chutí si tyhle jistě důležité a závažné dokumenty důkladně prostudovat, že? Odesílatel by měl aspoň vědět, že lepší žádný marketing než špatný marketing.

Ale pointa teprve přijde. Tenhle povedený způsob komunikace mě zaujal natolik, že jsem se odvážil kliknout na odkaz uvedený v těle zprávy. Objevila se stránka s nápisem: „PREZENTACE JE VE VÝSTAVBĚ.“

BRAND23 Workshop

Po tomhle už jsem se neubránil hlasitému smíchu a rozhodl jsem se touhle glosou poslat všechna tepelná čerpadla do pekel.

A jaké jsou vaše zkušenosti se spamem? Lupa.cz vyhlašuje minisoutěž o „nejlepší“ spam. Z reakcí pod touto glosou, které přinesou příklad spamu a budou přidané do konce týdne, vybereme jednu s „nejlepším“ spamem, jejíž autor obdrží tričko serveru Lupa.cz. 

Autor článku

Autor je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s.r.o. a v současné době předsedou Výkonné rady SPIR. Věnuje se marketingu, internetovému prostředí, médiím a příležitostnému moderování. Své občasné postřehy umisťuje na web Simindr.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).