Hlavní navigace

Glosa

Alza se připravuje na 8K. Už v březnu…

UVNITŘ FOTOGALERIE – Obchod zavedl speciální kategorii pro budoucí televizory s rozlišením Ultra HD (8K).

11. 12. 2017 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Ke ztrátě paměti Pavla Hanuše. Reakce Radka Žádníka k vyrovnanému rozpočtu ČT

UVNITŘ VIDEO & PREZENTACE – Našim čtenářům přinášíme odpověď ekonoma Radka Žádníka na článek Pavla Hanuše, který z pozice manažera České televize kritizoval Žádníkovu prezentaci na senátní konferenci.

Doba čtení: 8 minut

Konec televizního pirátství v Čechách podle Eriky Luzsiczy

Televizní trh se v Česku pomalu očišťuje a končí doba pravidelného nelegálního vysílání. Nejvýrazněji je situace patrná u slovenských televizních stanic dostupných na českém území.

Doba čtení: 1 minuta

Stanislav Vaněk: Rada ČT by měla být schopna dodržet formální podmínky konkurzu

UVNITŘ KANDIDÁTSKÝ PROJEKT – Jeden z kandidátů na post generálního ředitele ČT, režisér Stanislav Vaněk, kritizuje ve svém komentáři formální podmínky aktuálního výběrového řízení.

Doba čtení: 3 minuty

Pozor, nepřítel naslouchá! A nejen to, také nás vidí!

Zvykáme si na to postupně a těžko. Ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat. Jsme sledování na každém kroku. Už si tajně ani nevrzneme.

Doba čtení: 3 minuty

Markíza zásadně mění způsob vysílání

Jak jsme vás už informovali, Markíza končí ve slovenském DVB-T. Do redakce dorazil zajímavý komentář, který ponecháváme v původní podobě.

Doba čtení: 2 minuty

Show dalajlámy a Krause: Zeman v průzkumech od začátku prohrává

Aby se protizemanovská kauza v televizním zábavním pořadu dostala na titulní stranu internetového deníku Blesk.cz hned ve čtyřech článcích najednou, to se přeci jen nestává tak často.

Doba čtení: 2 minuty

Kauza Parlamentní listy: kde končí PR a začíná výpalné

Náš dopisovatel, producent, reklamní matador a fejetonista Jakub Horák se zamýšlí nad pozadím při publikaci PR článků na serveru Parlamentní listy.

Doba čtení: 2 minuty

Etické kodexy médií a proč se vyplatí je dodržovat

Prestiž médií neustále klesá. Je na vině názorová žurnalistika, úplatní redaktoři, nebo prostě nová doba?

Doba čtení: 6 minut

Jaký způsob programové nabídky oceňují diváci placených služeb?

Jeden z našich čtenářů sepsal osobní polemiku s názory marketingového ředitele 02 TV Davida Duroně, které zazněly v nedávném rozhovoru.

Doba čtení: 4 minuty

Olympijská sklizeň nejen před televizními obrazovkami

Olympijské vášně planou dlouhé měsíce předtím, než se zase rozhoří olympijský oheň. Ale když se rozhoří i ten, začíná skutečná šaráda.

Doba čtení: 1 minuta

Nezvykle velké zklamání nad olympijským vysíláním České televize

Olympijské vysílání – den první a okamžitě se dostavilo značné zklamání. ČT oživila model z Londýna a opět jeden program odbavuje z Ria a druhý z režie na Kavčích horách.

Doba čtení: 3 minuty

Erika Luzsicza: Přechod na DVB-T2 by mohl způsobit posílení placených platforem

Přechod na nový standard pozemního vysílání bude pro české diváky znamenat koupi nové televize nebo set-top boxu. Podle Eriky Luzsiczi ze společnosti Axocom ale bude pro některé diváky lákavější přejít na kabelové nebo satelitní vysílání.

Doba čtení: 2 minuty

DVB-T2: nutnost, která sice divákům nic nepřinese, ale dává smysl

Hádky kolem DVB-T2/HEVC končí. Vláda ve středu schválila finální strategii přechodu, a tak se nyní mohou polemiky posunout na další úroveň.

Doba čtení: 2 minuty

Reklamy na kurzové sázky? Zkraje roku nejspíš přijde chaos

Pokud by si nějaký historik dal tu práci a chtěl někdy v budoucnosti sepsat dějiny novodobého sportovního sázení, začal by asi takhle.

Doba čtení: 2 minuty

Nová role Jaroslava Tvrdíka. Revoluci za ní ale nehledejme

Drobné vlnky v mediálním světě způsobila zpráva tom, že místopředsedou představenstva Empresa Média se stal Jaroslav Tvrdík.

17. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Je léto, a tak se ptám – kde jsou k sakru moji Chalupáři?

Léto – ten krásný čas, kdy můžete ženu s potomky bez výčitek vyhnat do přírody a s výmluvou na silnou sennou rýmu se pohodlně usadit před televizní obrazovkou.

Doba čtení: 1 minuta

Od policajta k mediální slávě

Mediálních hvězd, o kterých prakticky víme jen to, že se občas prolnou v bulváru, jinak netušíme – naštěstí – čím se živí, je na tuhle pidizemičku až až.

Doba čtení: 3 minuty

Chytré televize, hloupý stát. Kdo myslíte, že na to doplatí?

Přechod na standard DVB-T2 s sebou pro diváky ponese nejspíše bolestivou zkušenost. „Plať, barde, plať.“ Ti, co na to nebyli zvyklí, nebo to prostě nechtěli, narazí.

Doba čtení: 3 minuty

Světlé zítřky gaučových sportovců

Svalit se na gauč, otevřít pivo a zapnout v bedně fotbal. Jen si to představte, představu poválejte v záhybech mozkových laloků podobně jako chmelový mok v ústech. Ano, to je ono.

Doba čtení: 2 minuty

Další názor k Primagate: It’s the economy, stupid

Slavný slogan, který Clintonovi před čtvrtstoletím pomohl v prezidentských volbách převálcovat George Bushe staršího, zdánlivě dobře padne na současné počínání jedné z českých komerčních televizí.

Doba čtení: 3 minuty

Primagate aneb povinnost kladné reportáže

Televize Prima se ocitla v křížové palbě lidskoprávních i nelidskoprávních nevládních organizací. Proč? Inu, protože odmítá referovat o uprchlících jen a pouze kladně.

Doba čtení: 4 minuty

Komu by pomohla platba za připojení k internetu? Určitě ne těm, komu by měla

Jeden z našich čtenářů nám zaslal obsáhlou reakci na včerejší úvahu o možné budoucnosti platebních modelů za audiovizuální služby na internetu. Jeho článek zveřejňujeme v nezměněné podobě.

Doba čtení: 3 minuty

Budoucnost audiovizuálních služeb na internetu? Zpoplatnění se nevyhneme

Daň z internetu zní jako špatný nápad, ale na jistou podobu koncesionářského poplatku možná časem dojde.

Doba čtení: 3 minuty

Ředitel tuzemského T-Mobile Milan Vašina je připraven na datovou smršť

Jak v nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl generální ředitel českého T-Mobile a Slovak Telekomu Milan Vašina, přichází čas „datového tsunami“.

Doba čtení: 3 minuty

Deset let a stále tytéž tváře aneb Pohled do konferenčního pravěku

Dnes uplyne deset let od prvního kulatého stolu DigiZone.cz o televizní digitalizaci. Šlo o vůbec první konferenci vydavatelství Internet Info, která později vedla ke vzniku oddělení akcí.

Doba čtení: 4 minuty

Je snaha změnit veřejnoprávní status České televize útokem na demokracii?

O panu prezidentovi se týden nemluvilo, tak vydal článek do svého oblíbeného média, Parlamentních listů. Požaduje v něm zestátnění veřejnoprávní České televize, která je podle něj hlásnou troubou TOP 09.

Doba čtení: 1 minuta

Druhořadé mistrovství – druhořadé reklamy. Šetří se zadavatelé na další sportovní akce?

Letošní hokejové mistrovství světa to má těžké. Někomu vadí, že se únavně opakuje každý rok, jinému, že ho pořádá Rusko (se kterým jsme v podstatě ve válce), a všichni litují neúčasti Jardy Jágra.

Doba čtení: 1 minuta

Každý milion dobrý

Když jsem o filmu scénáristy a režiséra Zdeňka Zelenky začal uvažovat, domníval jsem se, že napíšu veskrze kladnou recenzi.

Doba čtení: 4 minuty