Hlavní navigace

Český žurnál – Blízký daleký východ: neuvěřitelný fetišistický zážitek

O fetišistickém zážitku mluví ve filmu režisér Remunda v souvislosti s volbou miss, když se slečny vrtí na pódiu v maskáčových kraťasech.

Doba čtení: 3 minuty

Sedmero krkavců – pomalý horor

Dříve, než jsem na Primě zhlédl novou verzi pohádky Sedmero krkavců od režisérky a scénáristky Alice Nellis, dočetl jsem se, že je zcela jiná než Rážova z roku 1993. Že totiž není hororová, ale vtipná, milá, příjemná…

Doba čtení: 4 minuty

Ortel Českého slavíka: mešita – internetová revoluce

V posledních letech stíhají soutěž Český slavík pořád nějaké ty maléry. Například takový Řezník…

Doba čtení: 4 minuty

Popelka? Bond girl od moje babička

Úkol pro dámy je obléknout se tentokrát jako Bond girl, která jde ve Švýcarsku, v horách, na hotelovou párty s Bondem u příležitosti jeho narozenin.

Doba čtení: 3 minuty

Matrix AB: prostě nic nového pod sluncem

Pan Klusák umí skvěle točit kuchařské pořady. Ano, šéfe! v jeho režii je báječný cyklus. Mnohem horší, vlastně úplně špatné je, když se pouští do dokumentárních filmů s levicově politickým a sociálním podtextem.

Doba čtení: 3 minuty

Česko Slovensko má talent: prostě neuvěřitelná, neskutečná show

Myslím, že každý divák podobných primáckých „senzací“ musel být v sobotu, v hlavním vysílacím čase, dojatý až k slzám, rozesmátý jako blázen, nadšený „stoupající“ úrovní svých oblíbenců.

Doba čtení: 3 minuty

Zakázané uvolnění: příště Nedělní chvilka poezie?

Televize Nova se začíná evidentně vracet k typům pořadů „populárním“ za socialismu v Československé televizi (dodnes ještě někdy vysílaným), jako je záznam divadelního představení.

Doba čtení: 4 minuty

StarDance: kultivovaná, milá zábava, ale…

Porota hodnotí z odborného hlediska, diváci spíše z hlediska sympatií. Diváci zvrátí rozhodnutí poroty. Tudíž, není ta porota zbytečná?

Doba čtení: 3 minuty

Superstar: čekání na Godota

Již dosti let nás provází velká show na Nově, zvaná Superstar. Tváří se velkolepě. Je dotvořena všemožnými světelnými efekty, projekcemi, k soutěžícím se přidávají tanečníci, odehrává se to ve velkém prostoru před mnoha diváky, často z „táborů“ soutěžících… Je to prostě tzv. Paráda.

Doba čtení: 4 minuty

Kuchtíci a kuchtičky v pořadu Prostřeno: nejhorší a nejblbější soutěž všech dob

Ten podtitulek jsem tentokrát nevymyslel já, ale našel jsem ho na YouTube, když jsem se díval na starší díly. Nicméně jsem na vážkách a asi bych s ním souhlasil. I když, on si jeden z produkce našich televizí nevybere.

Doba čtení: 3 minuty

Místo zločinu Plzeň: Kapka krve. Taková skoro socialistická detektivka s odérem sexu

Místopředseda RRTV Martin Bezouška oblažil diváky ČT novým detektivním seriálem. V režii zkušeného a velmi schopného režiséra Jana Hřebejka, kterému je už – zdá se – všechno jedno.

Doba čtení: 4 minuty

Emzák Prokeš: Ano, trenére, kvůli čemu tu vlastně jste?

Nejrozumnější by bylo rozejít se s Franzem Strakou pro něj obvyklým způsobem. Prostě ho vyhodit. Protože tohle není fotbalová obdoba Ano, šéfe! ani náhodou.

Doba čtení: 4 minuty

Bezdružice: bezkonkurenčně „nejlepší“ seriál v českých televizích

Každý normální divák se u tohohle seriálu prostě uválí smíchy. Je to seriál pro každého diváka, který se rád zasměje při inteligentním humoru. V tomhle seriálu si každý divák najde to svoje, a dokonce se i poučí.

Doba čtení: 3 minuty

Kopie kopie kopie… Suchánek je možná bojové morče

Pořad La Parta je kopií pořadu Partička, která je kopií pořadu Whose Line Is It Anyway? (Kdo má vlastně teď mluvit?)

Doba čtení: 3 minuty

Atentát – jasnovidný seriál

Je pozoruhodné, jak často se v některých seriálech z české produkce objevují postavy se schopnostmi mimo lidské chápání.

Doba čtení: 4 minuty

Gondíci s.r.o.? No nazdar, řekla moje žena

Na závadu je, že všechny tyhle reportáže působí tak trochu jako propagační filmy na jednotlivé výrobky. Jakoby výrobci lecčehos za své uplatnění v pořadu platili kvůli své reklamě.

Doba čtení: 3 minuty

MasterChef Česko? Mimořádně nudná, fádní a špatně natočená kuchařská soutěžní show

Vlastně to není show. Protože je to otrava. I když show může být také otrava. Proč by Nova nemohla vysílat otravné pořady? Jak vidno, daří se jí to.

Doba čtení: 3 minuty

Říkat pravdu? Ano, šéfe

Nemám rád pořady a filmy, v nichž se mluví zbytečně sprostě. Takže když někdo používá v televizi věty typu “Z tohodle mi bude svítit hovno”, tak mi to poněkud vadí.

Doba čtení: 4 minuty

Taxi, taxi, taxi: fantastická zábava na TV Barrandov

Barrandovská televize přišla s něčím úplně novým a nečekaným. Ve skvělé dramaturgii byl vytvořen úžasný, novátorský, zábavně-soutěžní pořad…

Doba čtení: 3 minuty

Čtvrtníček je zpátky v plné síle, Zeman je pro něj jednoduchý cíl

V poslední době se objevují nové internetové televize jako houby po dešti. Některé jsou zajímavé a zábavné, jiné nudné a vulgární.

Doba čtení: 4 minuty

Rudyho má každý rád: steaky vod Němýho zvítězí nad lží a nenávistí

U některých zahraničních sitcomů vysílaných u nás člověk dlouho přemýšlí, čemu se to tam ti lidé smějí. Bez ohledu na to, že smíchy jsou nasazené uměle.

Doba čtení: 4 minuty

Leoš půjde do kriminálu za tenhle výkon, jak říká Hezucký

Srovnání s pořady Krause, Šípa, ba ani Cibulky nesnese nová Show Leoše Mareše, která v pondělí odstartovala na Primě, ani náhodou

Doba čtení: 4 minuty

Labyrint? Větší žvanírna než Pitaval, a to je co říct

Tak, co tohle všechno může znamenat? ptá se Miroslav Donutil v jedné scéně prvního dílu.

Doba čtení: 4 minuty

Doktor Martin: skvělý seriál v České televizi

Když se vezme anglický vzor, přidá se k němu scénárista Štefan Titka, režisér Petr Zahrádka a herec Miroslav Donutil, může se stát i malý zázrak.

Doba čtení: 3 minuty

Už je to uděláno, už je to hotovo

Stane se z televize Barrandov hlásná trouba největší šanghajské společnosti, která si může brousit zuby na České aerolinie a další velké české firmy?

Doba čtení: 3 minuty

Seriál Přístav? Vypněte mozek a nechte se uspat

Pod námětem seriálu jsou podepsány Lucie Konečná a Magdalena Turnovská, někdejší scénáristky Ordinace v růžové zahradě a Svateb v Benátkách.

Doba čtení: 5 minut

Tchyně: jak zaujmout nepovedeným pořadem… To nejde!

Dosud jsem tu psal o pořadech kvalitních, průměrných a vysloveně špatných. Barrandovský pořad Tchyně je úplně jiného kalibru. To je pořad, který se absolutně nepovedl.

Doba čtení: 3 minuty

Vylomeniny: humor omezených možností

Pravděpodobně každá televize se pokusí jednou za čas vyrobit formát skryté kamery…

Doba čtení: 3 minuty

Co by bylo… kdyby nebyl Babiš

Je možné, že by bylo víc spokojených lidí, diváků, spotřebitelů i daňových poplatníků

Doba čtení: 4 minuty

Sígři ve výslužbě aneb jak nudit diváka

Když jsem před mnoha lety režíroval v TV Nova několik dílů cyklu Ptákoviny, pochopil jsem, že je hodně pravdy na tom, co říkal pan režisér Podskalský. Tedy, že dělat legraci je vlastně strašně těžká a smutná práce.

Doba čtení: 5 minut