Hlavní navigace

Popelka? Bond girl od moje babička

25. 11. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Úkol pro dámy je obléknout se tentokrát jako Bond girl, která jde ve Švýcarsku, v horách, na hotelovou párty s Bondem u příležitosti jeho narozenin.

V téhle zábavné reality show na TV Barrandov mají jednu obrovskou výhodu. Moderátora Osmany Laffitu. On se stává jednoznačně hlavní postavou cyklu. Je roztomile zábavný svou podivuhodnou češtinou. Vlastně by se dal snadno připodobnit k panu Kaplanovi ze slavné knihy Pan Kaplan má třídu rád. Jeho neznalosti češtiny se stávají jeho pozitivem z jednoduchého důvodu. Budí úsměv na tvářích diváků, vzbuzují ozdravný smích. Volba Lafitty, který je jednak odborník a jednak příjemný a schopný moderátor, je skvělá. S ním kvality pořadu začínají, ale, bohužel, také končí.

Dřív než budu pokračovat, neodpustím si některé jeho výroky, které stojí za zaznamenání. Soutěžící přirovnává k medvědovi, trpaslíkovi a Mickey Mouseovi. Říká např: Ta je mláva stára… Šatník od moje máma… Můj babička ani tohle nenosí… Nešahejte na to, to je od mojí babička. O šatech včerejší soutěžící Elišky tvrdil: Když si vezme tenhle outfit, James Bond ji zastřelí za ruská terorista.

Reality show je založena na tom, že čtveřice žen mezi sebou soutěží o to, která se nejlépe oblékne za devadesát minut a za 10 000 korun. Mezi tím, co jedna z nich pobíhá buď sama, nebo s poradcem, kterého si zvolí, bludištěm obchodního domu (dům je jmenován – zřejmě se finančně podílí na pořadu, a tak se mu musí dělat reklama), ostatní ženy se probírají jejím šatníkem a komentují ho ve stylu, že to a to by si na sebe nikdy nevzaly a něco jiného z něj… no, to asi taky ne.

Tento týden se soutěže zúčastňují tři korpulentní mladé ženy (Jana, Klára a Eliška) a jedna, která vypadá docela přitažlivě (Dominika). Cíl je vcelku jasný. Pobavit diváka tím, jak se tři nešťastnice budou snažit elegantně obléknout a faldy jejich obézních těl tu snahu vždy zaručeně shodí. Navíc scény v šatně té, která zrovna soutěží, připomínají hejno divoce kvokajících slepic, kdy jedna každá se snaží upoutat na sebe pozornost, tedy překvokat ty ostatní. Vzniká slepičí směs, které občas ani není pořádně rozumět.

Soutěžící Eliška má ráda pánský styl, vlastní pouze jediné šaty, jinak chodí v kalhotech. Do obchodního domu vyrazila se svým „poradcem“ Kájou, s nímž jsou léta přátelé a který je pravděpodobně raněn slepotou, když prohlásí: Budeme se koukat na ty krásné dámy. Eliška zkouší kalhoty, které jí nesednou, a pod vlivem Káji si nakonec vezme šaty. Ty jsou jí tak trošku malé a nehezky odhalují její partie, jež by nebylo na škodu výrazně umenšit. K sukni si koupí tmavé punčocháče. Nedovedu si Bond girl vybavit v punčocháčích. V punčochách s podvazky ano. Načež zakryje nohy zcela kozačkami, dosahujícími až k okraji sukně. Korunu všemu nasadí kabátkem, s nímž by možná mohla dělat parádu někdy v sedmdesátých letech minulého století. K tomu všemu koupí docela hezkou kabelku a naprosto nemožnou bižuterii.

Opravdu si nedokážu představit Bond girl, která by se takhle oblékla, pokud by slavného 007 nehodlala vyděsit k smrti. Vlastně tak reklama propagovaného obchodního domu vychází obráceně: Chcete se obléknout naprosto děsně? Chcete vypadat nemožně? Chcete strašit malé děti? Přijďte se obléknout k nám.

Když se Eliška takto vyhastrošila, byla svěřena stylistce, která – kdo ví proč – zdůraznila její „masitý“ obličej a ne nejlépe vypadající vlasy. Že by schválnost?

A potom už hajdy před kolegyně soutěžící na malou módní přehlídku. Eliška na ni vtrhla stylem, jako by mířila do chléva podojit krávy.

Bude asi záměrem dramaturgie TV Barrandov, aby ty ženy, které se reality show zúčastní, vypadaly nemožně, vytahovaly se tím, jaký mají vkus (to mají přece skoro všechny ženy) a nebyly ani schopné se pořádně předvést. Eliška neumí chodit, opravdu, slovy Laffity, působí jako medvěd. Někdo se aspoň mohl pokusit jí pomoct a naznačit jí, jak se předvádějí šaty. Ale to by se diváci tak nepobavili.

MM socky3

Je nutné, k dobru všech soutěžících, poznamenat, že nápad obléknout se jako Bond girl za 10 000 korun je zcela nesmyslný. Kdokoliv, kdo alespoň jednou viděl některý z filmů o Bondovi, viděl, jak jsou tyto dívky oblečeny. Za 10 000 možná. Ale liber. Takhle jde spíše o Zeman girl, čímž myslím majora, nikoliv prezidenta.

Je to pořad dosti krutý k soutěžícím, které se nevědomky strašlivě ztrapňují před celým národem. Jistěže může mít své diváky. Jednak v řadách slepic a jednak v řadách zlomyslných diváků, kteří se rádi pobaví na úkor nevědomých nešťastnic.

Autor článku

Autor je televizní scénárista