Hlavní navigace

Leoš půjde do kriminálu za tenhle výkon, jak říká Hezucký

16. 9. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Srovnání s pořady Krause, Šípa, ba ani Cibulky nesnese nová Show Leoše Mareše, která v pondělí odstartovala na Primě, ani náhodou

Pořad, ve kterém vystupují dva mimořádně nudní, prvoplánoví baviči bez špetky talentu, kteří se za to svým “fórům” každou chvíli zasmějí. Pořad, který by bylo vhodné vysílat nikoliv o půlnoci, ale tak někdy kolem druhé, třetí hodiny ranní a možná bez obrazu. Upřímně řečeno, kdyby byl vysílán i beze zvuku, možná by to jeho úspěšnosti pomohlo. Člověk by neslyšel ty lascivnosti a primitivnosti a dětinskosti, o nichž Leoš Mareš a jeho spoluhráč Patrik Hezucký hovoří.

Je obdivuhodné, že scénář napsali D. Holý a Luděk Staněk. Totiž, ono je pozorohudné, že to plácání hloupostí a hraní dětských her, jako je tichá pošta nebo hádání jmen významných osobností – v tomto případě Hurvínka a Pohlreicha, vůbec potřebuje scénář. Také mě překvapuje, že Prima “vyhazuje” peníze za režiséra D. Síse, když tuhle show by snadno zvládli natočit kameraman se střihačem. Režie je naprosto neviditelná a – řekl bych – zbytečná. Protože jinak by režisér účinkujícím vysvětlil, že takto pojatý pořad je nevysílatelný.

Do prvního dílu si pan Mareš pozval režiséra Jiřího Vejdělka a herečku Annu Linhartovou. Když moderátor představuje některá díla pana režiséra – Účastníci zájezdu, Něžné vlny, Muži v naději – vidíme jako ukázky z filmů záběry imigrantů, kteří se v člunech valí na Evropu. Upřímně řečeno, nic vtipného na tom není. Kdyby to alespoň bylo prostřiháno se záběry ze skutečných filmů a v divákovi by byl vytvořen pocit, že herci migranty komentují… Jenže, to už by zřejmě pro scénáristy a režiséra bylo zbytečně moc práce. S režisérem Vejdělkem se Mareš baví o tom, co připravuje – film dle námětu Bohumila Hrabala, což dá záminku k tomu, že účinkující vtipkují: “Hrabal přijde na premiéru – on je hodně zahrabanej teď – nemá čas – snad ho k tomu někdo dokope – hlásil bych se na slavnostní výkop – mě mrzí, že jsme spolu neměli nikdy romantickej vztah, že se ode mě nenechal pochovat…” Opravdu “mimořádně vtipné”.

Rovněž dojde k dialogu na téma – čím ženu muž odradí, k čemuž Hezucký replikuje, že např. tím, že čurá do umyvadla. Také si společně sehrají scénku, v níž Mareš hraje ženu a Vejdělek ho balí. Hezucký jako číšník jim nabízí: “Nechcete nějaký větší bílý, střik?” Scénka vrcholí jeho poznámkou o Vejdělkovi: “Von ti nedá, von je na kluky.”

Pořad má své rubriky: Pro a proti – např. se dozvíme, že pro je, že “Leoš Mareš bude každý den v televizi.” A proti je, že “Leoš Mareš bude každý den v televizi.” V rubrice dopis, čte Mareš otevřený dopis uprchlíkům, v němž jim, za zvuků státní hymny, vysvětluje, proč pro ně není vhodné zkusit žít v České republice. V narozeninovém přání Mareš rapuje části textů Jaroslava Uhlíře – kupodivu to není nic zábavného.

Když přijde řada na Annu Linhartovou, dozvíme se, že tato mladá umělkyně ráda vaří, proto také, když hádá osobnost, uhádne Pohlreicha, který se v pořadu na skok zastaví. Hádání začne Hezuckého poznámkou: “Svlíkni se, votoč se a budeš hádat předměty.”

V dalším dílu téhle show se objevili jako hosté herec Marek Taclík a zpěvačka Lenka Nová. V úvodu složeném z aktualit upozornil Mareš diváky, že s primátorkou začne chodit, když mu do konce týdne ukáže Blanku. Co tím asi ten šibal myslel? Že nárůst obyvatelstva očekáváme po příjezdu ranního vlaku z Maďarska. Zřejmě mu šlo o islámské imigranty. Xenofilům se jistě zježily všechny chlupy na těle. Vzápětí si rýpl a prohlásil, že islamizace zasáhla Česko, protože jeho synové jsou už od školky nuceni učit se arabské číslice.

Poté následovala rubrika: Svět a Česko, kde srovnával fotky Putina a Zemana v negližé… Nicholsona a Taclíka.

A už tu byl Taclík. V tomto bloku se na jednom místě moderátor smál jako blázen, když ho Hezucký nazval debilem. Rozhovor probíhal střídavě v duchu westernu, muzikálu (Mareš se zase pokoušel zpívat), akčňáku – jde o to trefit Ovčáčka, který kryje Zemana, romantiky – řešil se problém Taclíkova gayství. Pak byla hra na výslech, kde jsme se dozvěděli, že Taclík dostal v Německu tři roky podmíněně za dealerství drog, Hezucký si psal se Stephanií de Monaco a po Marešovi v dětství stříleli ze vzduchovky – Hezucký se optal: “I ta díra uprostřed se zahojila?”

ICTZ23

V závěru pořadu propagovala Lenka Nová svou tvorbu a zúčastnila se s Hezuckým hry: Andrea potkala Bocelliho, v níž soutěžili v operním zpěvu v různých jazycích. V souvislosti s arabštinou Hezucký poznamenal: “Jednou tady budeš muset zpívat arabsky.”

A to bylo tak všechno. Pořad je veden odnikud nikam, nemá jiskru, šarm, vtip. Srovnání s pořady Krause, Šípa, ba ani Cibulky nesnese ani náhodou. Dá se říct, že není absolutně žádný důvod se na něj dívat.

Autor článku

Autor je televizní scénárista