Hlavní navigace

Nejvyšší soud mezi mlýnskými kameny

Televize Barrandov přináší svým divákům pořady vyčpělé, zastaralé nebo vysloveně staré. Stala se ještě více, nežli ostatní naše televize, institucí pro sklerotiky.

Doba čtení: 4 minuty

Poznáváme svět

Neřekl bych, že pořad „Tvoje tvář má známý hlas“ vypovídá něco speciálně o českých divácích, protože jde o franšízu titulu „Your Face Sounds Familiar“.

Doba čtení: 1 minuta

Krajinou domova – promarněná šance

Česká televize připravila pro své diváky díky kreativnímu producentovi Petrovi Kubicovi reklamní seriál propagující krásná zákoutí České republiky.

Doba čtení: 3 minuty

Pět mrtvých psů – smutek z úpadku detektivek v ČT

ČT obtěžuje tři nedělní večery diváky další z řady svých upachtěných, nudných detektivek, které ve své tvůrčí skupině vyrábí dramaturg a kreativní producent Jan Štern.

Doba čtení: 3 minuty

Renezance úpadku

Čerstvé statistiky o prodaných nákladech a předplatném ukazují, že takzvaná „renezance tisku“, jak o ní hovoří někteří mediální analytici, se nekoná.

Doba čtení: 1 minuta

Jediný pořad o vaření, který se mi líbí

Nemám rád pořady o vaření, nelíbí se mi lidé, kteří v nich vystupují, nesnáším tón jejich řeči a nikdy si nejsem schopen zapamatovat žádný recept.

Doba čtení: 1 minuta

Fargo přichází na Slovensko do volně šířených TV. Bude slovenská verze lepší než česká?

UVNITŘ DABINGOVÉ OBSAZENÍ – RTVS odvysílá letos dvě série seriálu Fargo. Zjistili jsme pro vás dabingové obsazení.

Doba čtení: 3 minuty

Televizní boj o dalajlámu

Záběry dětí, vítajících v USA čínského prezidenta vlaječkami, jsou jen symbolickou tečkou za českým televizním „bojem o dalajlámu“, jehož absolutním vítězem se minulý týden stal prezident Zeman.

Doba čtení: 1 minuta

Ornitologická show ministra financí na ČT 24

UVNITŘ VIDEA – Přímý přenos mimořádného zasedání, které svolala Poslanecká sněmovna kvůli dotaci pro farmu Čapí hnízdo, sledovalo 350 tisíc diváků starších 15 let. Jak zareagoval internet?

Doba čtení: 2 minuty

Březen v českých a čínských médiích

Tuzemská mediální krajina se letos probudila ze zimního spánku s nebývalou razancí. Jednotlivé vydavatelské domy a jejich majitelé si pilně upevňovali své pozice.

29. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak vypadá ta správná pohoda při sledování fotbalu

AKTUALIZOVÁNO O VIDEO – Další komentátorskou posilou našeho serveru se stal šéfredaktor webu O2Sport.cz Martin Šinkovský. Jeho první kousek se pochopitelné týká fotbalu.

Doba čtení: 1 minuta

Hra o trůny VI: HBO uvolnilo „českou“ videoukázku. Pouze titulky…

Je to sice oficiální, ale stále jen titulkovaná verze upoutávky na šestou řadu světoznámé série. Přiznám se dobrovolně, čekal jsem více. Čekal jsem dabing.

14. 3. 2016 11:12
Doba čtení: 1 minuta

Jablko jako hruška, Arab jako islámista, uprchlík jako migrant

Nějak se s těmi muslimy neumíme vyrovnat. V zemi jich máme tři a půl tisíce (některé tu navíc držíme násilím, když je nechceme pustit do Německa), což jsou tři desetiny promile a mimochodem je to o polovinu míň, než kolik je v Česku buddhistů.

Doba čtení: 1 minuta

Neviděli jste můj dálkový ovladač? Možná ho budu jednou potřebovat…

Je to asi dva nebo tři týdny. Začalo to vlastně vcelku nevinně. Prostě mne napadlo, že si v televizi pustím zprávy nebo možná něco úplně jiného. Aspoň jednou za čas je fajn se jen tak podívat, co sledují ostatní lidé.

Doba čtení: 1 minuta

Zachraňte Jílkovou! Vždyť jen volá o pomoc…

Pořad Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové by měl zmizet z televizní obrazovky – požaduje to alespoň člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka.

Doba čtení: 1 minuta

Zbavovači mýtů ve vaší televizi

Miluju dokumentární pořady. Diváci zjevně také – velkou oblibu si získal program Prima Zoom, jehož obsah se dá shrnout do mantry „Hitler – Ježíš – zvířata – mimozemšťané“.

Doba čtení: 1 minuta

Duchařské pořady a jejich přínos lidstvu

Zbožňuju pořady o hledání duchů na Prima Zoom. Tým obvykle sejde do temného sklepení, kde by měl člověk vážné obavy i bez jakýchkoli strašidel.

Doba čtení: 1 minuta

Význam dezinformace a dnešní zpravodajství

Teroristické útoky v Paříži poukázaly na zajímavý paradox: že totiž mít po ruce dostatek, ba dokonce nadbytek informací neznamená lepší orientaci v tom, co se kolem nás děje.

Doba čtení: 1 minuta

Katův šleh: Polská krev

GLOSA – Producent, excentrik a komentátor Jakub Horák se ve své první glose pro DigiZone.cz zamýšlí nad situací polských veřejnoprávních médií. Jasně a stručně.

Doba čtení: 1 minuta

ČT Art se Silvestr 2015 povedl na výtečnou

GLOSA – S Českou televizí to není tak špatné, jak se tvrdí. Silvestrovskému předpůlnočnímu programu na ČT Art vévodil koncert skupiny ABBA. Řeknete si, to že je ten art?

Doba čtení: 1 minuta

Netflix vstupuje na planetu Zemi

GLOSA – Včera byla z města hříchu a neřestí slyšet dlouho očekávaná zpráva: „Netflix vstupuje do Česka!“ Jen trochu jinak, než jsme si představovali…

Doba čtení: 1 minuta

Všechno při starém, tedy ve vší diskrétnosti

Bývalo dobrým zvykem, že se vládnoucí a opoziční strana navzájem podělily o správu nad veřejnoprávními médii. Českou televizi si tak nárokovala kdysi vítězná ODS a na tehdy opoziční sociální demokracii zbyl Český rozhlas.

Doba čtení: 2 minuty

Vážení čtenáři a čtenářky, držte nám palce

Je mi jasné, že DigiZone nečeká snadná úloha. Udržet vysokou laťku, kterou nastavil Honza Potůček, kvalitu zpráv i fundovanost rozhovorů, to nebude jednoduché.

Doba čtení: 1 minuta

Johančino tajemství – případ zpomalené víly

České a československé pohádky trpí v posledních letech chudobou a obsahovou prázdnotou. A když už se v nich nějaké ty motivy objeví, jsou to záležitosti špatně „vykradené“ z pohádkových filmů natočených za socialismu.

Doba čtení: 4 minuty

Tři bratři – pohádka pro malé děti

V některých recenzích jsem se dočetl, že tahle pohádka je pro malé děti. Že těm starším už v ní cosi chybí…

Doba čtení: 4 minuty

Korunní princ: o chudých královstvích a o chudé televizi

Těšil jsem se na draka, protože tyhle potvory vyvolávají většinou v českých filmech hlavně smích. A to zvlášť, když to režisér pojme vážně. Nepletl jsem se.

Doba čtení: 4 minuty

Milenium – Muži, kteří nenávidí ženy: kvalitní, trochu zbytečně dlouhá detektivka

Srovnávat současnou českou filmovou či televizní tvorbu v oblasti detektivek a thrillerů s tou severskou je asi zbytečné. Jakoukoliv tvorbu – myslím žánrově.

Doba čtení: 4 minuty

Stalin – ocelový muž. Tatíček národů a sprostý vrah

Čím se podařilo České televizi upoutat takovou pozornost na francouzský dokument Stalin, který v pondělí večer sledovalo přes 400 tisíc diváků?

Doba čtení: 4 minuty

Vtip za stovku: zaplať Bůh za svobodu

Když jsem byl mladý, šířily se tzv. šeptandou politické vtipy a vtipy o policajtech, tehdy příslušnících SNB. Takové vtipy se oficálně říkat nesměly, jinak za ně lidé dostávali důtky, pokuty, varování… A mohlo být i hůř.

Doba čtení: 4 minuty

Ztracená brána: Zabili jste nám Ježíška, tak tady máte přes držku

Švejkovský výrok Ani Geislerové v jednom z dílů této minisérie – viz titulek – mi vůbec nepřipadá vhodný. Stejně jako neustálé zdůrazňování toho, že svobodní zednáři a římští katolíci jsou nepřátelé.

Doba čtení: 3 minuty