Hlavní navigace

Vrchlabí dostane kvůli nekvalitnímu signálu DVB-T2 svůj dokrývač

29. 2. 2020

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Město Vrchlabí se ve středu dohodlo s Českými radiokomunikacemi na výstavbě dokrývače, který zlepší příjem zemského digitálního vysílání České televize a komerčních stanic. Radnice to oznámila na Facebooku.

„Z jednání se zástupcem Českých radiokomunikací vyplynulo, že problémy s kvalitou signálu ve Vrchlabí a okolí považují za závažné. Jsme jednou z cca deseti lokalit v ČR, kde se podobné problémy vyskytují, co do počtu dotčených obyvatel ale největší,“ shrnulo město výsledek jednání.

Náklady na dokrývač mají zaplatit České radiokomunikace společně s Českou televizí. Sloužit bude pro území Vrchlabska a Špindlerova Mlýna. Předpokládaný termín spuštění dokrývače je konec dubna 2020. 

„Důvodem pro tento termín je zejména to, že potřebné zařízení je třeba vyrobit, a dále ČRa musí od Českého telekomunikačního úřadu dostat přidělenou frekvenci, na které bude převaděč vysílat. O tomto nyní ČTÚ vede řízení, ve kterém zkoumá, zda se vysílání na navržené frekvenci nebude rušit s jiným stávajícím vysíláním. Protože jsme blízko polských hranic, je třeba toto přezkoumat i s ohledem na možné rušení s vysílači v Polsku ve spolupráci s polskými úřady,“ dodalo město.

Starosta Vrchlabí na konci ledna oznámil, že podle stížností obyvatel je největší problém s příjmem DVB-T2 multiplexu České televize.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).