Hlavní navigace

Vychází Underground: Revoluce, pokračování českého kyberpunkového románu

16. 7. 2021

Sdílet

Underground: Revoluce Autor: Epocha

Po roce a kousek vychází pokračování knihy Underground od Františka Kotlety (vlastním jménem Leoš Kyša). Román Underground: Revoluce navazuje na děj prvního dílu a opět jde o kyberpunk z českého prostředí.

O světě Undergroundu si lze více přečíst v našem rozhovoru s Františkem Kotletou. Děj knih je zasazen do Prahy budoucnosti, kdy je česká metropole po válce obehnané zdmi a hlídají ho droni a další automatické zbraňové systémy.

Praha sahá od Kolína po Kladno, všude jsou mrakodrapy, kybernetické implantáty, velké rozdíly mezi chudými a bohatými a politiku a ekonomiku a život všech ovládá pět korporací. V tomto prostředí vystupuje hlavní postava cynického detektiva. Takže klasické kyberpunkové klišé.

Jednička vyšla v době loňské karantény, trefila se do dystopické nálady a stala se bestsellerem. Dvojku lze pořídit jako paperback i e-book a v žebříčcích zatím obsazuje rovněž první místo.

Nakladatelství Epocha také nedávno vydala ambiciózní český komix Nanits Chronicles, jehož autory jsou Robert Kaločai a Michael Petrus. Jedna ze tří částí je rovněž kyberpunkovou detektivkou. Nanits vychází ze stejnojmenného startupu a komixové aplikace. Kaločai o tom hovoří v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).