Hlavní navigace

Robert Kaločai (Nanits Comics): Jak oživit komiksy? Ke každému vytváříme scénář jako k filmu

25. 10. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jan Vaca
Pokud nemáte sídlo nebo pobočku přímo v USA, nikdo se s vámi moc nebaví. Řeknou dobrý, ale nejste ze Států…, líčí svoje zkušenosti spoluzakladatel českého startupu, který se snaží rozhýbávat komiksy.

Na začátku byl sen o vlastním sci-fi filmu, nakonec z toho ale vznikla startupová firma s netradičním zaměřením. Zatímco jiné tuzemské startupy zkouší prorazit s inovacemi v bankovnictví nebo VR technologiemi, Nanits Comics, jak to už z názvu vyplývá, se rozhodli zkusit své štěstí v komiksovém světě.

„Měl jsem napsaný scénář k velkorozpočtového sci-fi filmu, ale bylo mi jasné, že v Česku nejde nic takového natočit,“ vzpomíná jeden ze zakladatelů Nanits Comics Robert Kaločai. „Hledal jsem proto cestu, jak ten scénář přivést k životu, a řekl si, proč to neudělat jako komiks,“ dodává.

Na celý rozhovor se můžete podívat zde:

Na Facebooku pak narazil na kresby Michala Petruse, sešli se a mluvili o tom, jak udělat komiks nejlépe. A také pokud možno v digitální podobě s hudbou a případně i nějakými dalšími efekty. Tak začala vznikat firma Nanits Comics. K trojici zakladatelů patří také Veronika Šiřinová, která má na starost business development a marketing.

Rozhovor s můžete pustit i jako podcast:

Editor, který firma vyvinula a stále na něm dále pracuje, zjednodušeně řečeno převádí klasické komiksy do digitální formy, dává jim iluzi 3D prostoru. Pro každé dílo vzniká i speciální hudba.

„Ke každému komiksu vzniká scénář jako u filmu. Je to vždy unikátní záležitost,“ dodává Kaločai.

MMF23 tip3


Ukázka, jak komiksy s 3D efekty vypadají


Autor: Nanits Comics

Demo aplikace, ve které Nanits Comics „rozhýbávají“ komiksy

V rozhovoru popisuje, kde firma hledá pro svou aplikaci komiksové autory. A proč je tak důležité mít adresu v USA a jak to změní chování případných investorů. Naznačuje také, že společnost vyjednává s velkými hráči komiksového světa. Zatím ale prý nepřišla tak zajímavá nabídka, aby zakladatelé svou firmu prodali někomu jinému.

Partner videorozhovorů

 

Partnerem videorozhovorů je Konica Minolta, globální technologická firma působící v 50 zemích světa. Zaměřuje se na vývoj inovativních řešení a poskytování komplexních IT služeb (ITS) pro podniky i státní instituce.

V oblasti ITS patří česká Konica Minolta mezi lídry v zemích střední a východní Evropy, kde má společnost své zastoupení. V ČR rovněž sídli jedno z pěti světových vývojových center společnosti, které se zaměřuje na technologie umělé inteligence, rozšířené reality, nebo rozvoj konceptů „kanceláře budoucnosti“ či „Průmyslu 4.0“.

podcastech a videorozhovorech zpovídáme na Lupě osobnosti z tuzemské e-commerce, IT, startupů i dalších oblastí. V říjnu jsme mluvili například s Vítkem Ježkem, zakladatelem společnosti Rekola, od které si už v deseti českých a moravských městech můžete půjčit za poplatek růžové ikonické kolo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).