Hlavní navigace

Výchozím vyhledávačem ve Firefoxu zůstane Google, Mozilla s ním prodloužila smlouvu

17. 8. 2020

Sdílet

Mozilla Firefox - logo Autor: Mozilla

Společnosti Google a Mozilla prodloužily smlouvu o partnerství ve vyhledávání na další tři roky. S odkazem na nejmenované zdroje to napsal server ZDNet a Mozilla později prodloužení smluvního vztahu potvrdila.

Google tak má zůstat výchozím vyhledávačem ve Firefoxu nejméně do roku 2023. Firma bude v rámci spolupráce Mozille platit 400 – 450 milionů USD ročně, píše server. 

Platby od Googlu jsou pro Mozillu stále hlavním zdrojem příjmů. Provozovatel Firefoxu a dalších služeb se ale v posledních letech snaží vymyslet, jak nebýt na tomto zdroji tolik závislý. Receptem má být příklon k provozování více komerčních aplikací, které budou fungovat za předplatné. V půlce července tak Mozilla spustila například vlastní placenou VPN, dostupnou za 4,99 USD měsíčně.

Mozilla Corporation před týdnem oznámila, že propustí asi 250 lidí, tedy přibližně čtvrtinu zaměstnanců. Má jít o důsledek výpadku příjmů v průběhu epidemie koronaviru a zároveň o urychlení přechodu k vývoji výdělečných služeb, které by měly pomoci Mozillu financovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).