Hlavní navigace

Vysílací rada se opět zaměřila na TV Barrandov, zkoumá možné porušení licence

2. 9. 2021

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oznámila, že zahájila přestupkové řízení s televizí Barrandov kvůli možnému porušení vysílací licence. Zabývat se bude tím, zda stanice dodržuje základní programovou specifikaci a další programové podmínky, k nimž se při udělení licence zavázala. 

Podle koncese udělené v květnu 2013 má program TV Barrandov plnoformátový charakter. Má tedy obsahovat zpravodajské, filmové, dokumentární, hudební a vzdělávací pořady, které nejsou zaměřeny pouze na určitou skupinu obyvatel se shodnými zájmy. Licenční podmínky uvádějí, že součástí programové skladby je denní zpravodajský přehled zařazovaný několikrát denně.

Vysílací rada však zjistila, že 5. května 2021 nebyl v programu žádný zpravodajský pořad. Z tiskové zprávy o aktuálním jednání regulátora dále vyplývá, že k tomu TV Barrandov sice poskytla vysvětlení, to však státní úřad neuspokojilo.

Pokud se porušení podmínek udělené licence potvrdí, dostane TV Barrandov lhůtu k nápravě. Jestliže by licenční podmínky porušovala dál, umožňuje zákon udělit pokutu od 10 tisíc do pěti milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).