Hlavní navigace

Vysílací rada varuje Novu kvůli odpoledním reprízám soutěže Love Island

21. 10. 2021

Sdílet

Love Island Česko Slovensko Autor: TV Nova

Seznamková reality show Love Island, kterou vyrábí televize Nova, neunikla pozornosti Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Úřad televizi napomenul za to, že se reprízy soutěže objevují v odpoledním vysílání, přestože obsahuje erotické prvky.

Konkrétně se 30. září 2021 ve 13.55 objevila na Nově epizoda, kde účastníci hráli hru Žhavý tanec. Pořad podle hodnocení vysílací rady „obsahoval erotické scény ve zpracování a ve významovém kontextu, které měly potenciál vzbudit u nezletilých diváků předčasný zájem o lidskou sexualitu a ohrozit tím jejich mravní vývoj, a to ve spojení s dalšími prvky v dané prezentaci, které zvýšily rizikovost jejího působení na nezralé dětské diváky“.


Autor: TV Nova

Mediálnímu regulátorovi vadí zejména to, že byla vidět „dynamická stimulace oblasti pohlaví“ a „cílený kontakt těla protagonistky s tělem muže včetně dynamického markýrování pohlavního styku“. Nechybělo napodobení sváděcího tance v baru, hrubé verbální vyjadřování a předstírané popíjení alkoholu. Smyslem celé hry navíc bylo právo strávit noc v odděleném prostoru mimo společnou ložnici.

Televize Nova se podle úřadu odvysíláním pořadu dopustila porušení povinnosti nezařazovat v době od 6 do 22 hodin pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit zejména mravní vývoj dětských diváků. Stanice formálně dostala sedmidenní lhůtu na nápravu, při opakování stejného prohřešku už může vysílací rada zpřísnit přijaté opatření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).