Hlavní navigace

Vysílací radě vadí velké množství piva ve Výměně manželek

Sdílet

Filip Rožánek 14. 6. 2021
Výměna manželek Autor: TV Nova

Televize Nova dostane upozornění na porušení zákona kvůli reality show Výměna manželek. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla, že díl odvysílaný 28. dubna 2021 je už přes čáru. „V uvedeném pořadu byla prezentována častá konzumace piva v míře, která je rizikem pro zdraví člověka,“ vysvětlil úřad svou výtku adresovanou komerční televizi.

Vysílací zákon zakazuje, aby se před desátou večer objevily na obrazovce pořady, které by mohly ohrozit fyzický nebo mravní vývoj dětí. Epizoda Výměny manželek začala ve 21.35 hod. a ještě před desátou se v ní ve značném množství objevoval alkohol.

„Konzumenta piva vyjadřoval zálibu v pití piva, zlehčoval dopad pití alkoholu a dožadoval se tolerance tohoto svého zlozvyku. Současně byl v pořadu prezentován jako osoba s řadou kladných vlastností, takže mohl na dětské či mladistvé diváky působit jako vzor,“ popisuje vysílací rada problematické pasáže. „Pořad tak mohl na dětské a mladistvé diváky působit návodně při formování jejich vztahu k pití alkoholických nápojů, zejména piva,“ doplnil úřad.

Ze strany Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jde zatím víceméně o varování, neboť toto upozornění standardně doprovází formální sedmidenní lhůta na nápravu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.