Hlavní navigace

Výsledková sezóna pokračuje. Facebook hlásí zisk 3,89 miliardy dolarů

27. 7. 2017

Sdílet

Stroje na peníze ze Silicon Valley pořád fungují. Po Googlu se výsledky pochlubil i jeho největší konkurent – Facebook. Jeho čtvrtletní zisk meziročně poskočil o 71 procent na 3,89 miliardy dolarů. Stejně jako dosud za to může především mobilní reklama. Sociální síť to oznámila na svých stránkách

Celkové příjmy firmy za poslední tři měsíce stouply také, ale ne tak rychle jako zisk. Počítadlo se zastavilo na 9,32 miliardy, což znamenalo 45procentní nárůst. 

I když se postupně objevují spekulace o tom, že sociální síť zpomaluje, na konci června oznámil Mark Zuckerberg, že se k Facebooku každý měsíc připojí dvě miliardy uživatelů. 

Výsledky zveřejnil i AlphabetJeho tržby poskočily o 21 procent. V řeči čísel to znamená, že za poslední tři měsíce skupina při obratu 26 miliard dolarů získala 3,5 miliardy čistého zisku. Zisk by však mohl být větší. Firma totiž už musí operovat s pokutou ve výši 2,7 miliardy dolarů, kterou dostala od Evropské unie

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).