Hlavní navigace

Y Soft v Brně otevírá novou výrobu. 3D tiskárny bude nadále vyrábět v Kralupech

Sdílet

Jan Sedlák 20. 10. 2017

Brněnská společnost Y Soft otevírá nové výrobní prostory. Z centrály poblíž VUT se přestěhovala do Technologického parku v Brně, kde má k dispozici 1200 metrů čtverečních. S tím přišla také modernizace výrobních zařízení, díky čemuž má být produkční linka sedmkrát až desetkrát rychlejší. Y Soft může pracovat s daty a řídit kvalitu výroby.

Y Soft je známý zejména svým softwarem pro správu tisku a dokumentů, součástí jeho řešení jsou ale také hardwarové prvky. Firma uvádí, že se v posledním roce poptávka po hardwaru zvýšila o 20 procent. Nejvíce u USB Card Reader. Y Soft rovněž vyvíjí terminály či platební systém.

Novou hardwarovou částí Y Soft jsou pak 3D tiskárny Be3D, které společnost získala odkupem stejnojmenné české firmy. S 3D tiskem mají v Brně nemalé plány, viz náš rozhovor. Výroba 3D tiskáren probíhá v Kralupech nad Vltavou (náš článek). Y Soft prozatím přesun do Brna neplánuje.

Nová brněnská výroba je k dispozici také startupům. Jak těm, do kterých Y Soft investuje skrze svůj fond Y Soft Ventures, tak i těm mimo fond. Firma už investovala do projektů Sewio (indoor navigace), Lumitrix (náš článek), GreyCortex (náš článek), Comprimato (náš rozhovor) a SENSONEO (správa odpadů pomocí senzorů). Výrobu v Brně zatím využívá Sewio.

Y Soft také nedávno rozjel pobočku v Číně s centrálou v Šanghaji. Více o byznysu, číslech a plánech společnosti v našem rozhovoru se zakladatelem a ředitelem Václavem Muchnou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 10. 2017 13:42

    PetrM (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz

    1) Pracovat s daty může bez ohledu na to, kde fyzicky sídli. To není o adrese, to je o procesech a technologiích. Zas se míchají hrušky s meruňkama.
    2) Technologický park, tím myslí budovy po před třema rokama přestěhovaným FEI? No tak to pokud se člověk vydá od jejich sídla kolem IBM, projede jednu křižovatku rovně, tak jsou to ty baráky po pravé straně. Přejde ulici od nich a je na parkovišti FEKtu. Na Technickou 12 (ÚTKO FEKT a další) to mají stejně daleko, jako ze starýho na Technickou předtím (FS VUT). Takže teď už nejsou poblíž VUT?

    Někdy mám pocit, že na Lupě píšou cvičení papoušci... :(