Hlavní navigace

Zápasy slovenské fotbalové reprezentace budou vysílat stanice Sport1 a Sport2

12. 11. 2021

Sdílet

Společnost AMC Networks International získala práva na exkluzivní přímé přenosy zápasů slovenské fotbalové reprezentace. Odvysílají je stanice Sport1 a Sport2. „Sport1 a Sport2 získaly exkluzivní práva na živé vysílání 30 zápasů slovenské fotbalové reprezentace v letech 2022 až 2028. Balíček bude zahrnovat kvalifikační zápasy na UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028 i FIFA mistrovství světa 2026, stejně jako přátelské zápasy Ligy národů UEFA,“ uvedl provozovatel stanic v tiskové zprávě.

Slovenská reprezentace se poprvé objeví na stanici Sport1 v červnu 2022, kdy odstartuje Liga národů UEFA 2022–23. Losování se uskuteční 16. prosince ve švýcarském Montreux. Slovensko se zúčastní Ligy C a bude vylosováno z prvního koše. Kvalifikační kola na UEFA EURO 2024 v Německu se uskuteční mezi březnem a listopadem 2023 a play-off v březnu 2024, zatímco kvalifikační rozpisy na další dva světové turnaje (FIFA mistrovství světa 2026 a UEFA EURO 2028) ještě nejsou definitivní.

AMC prodloužila spolupráci s UEFA do roku 2028 i na všechny ostatní kvalifikační zápasy a zápasy Ligy národů UEFA. „To znamená, že během následujících šesti let Sport1 a Sport2 zůstanou kanály na Slovensku a v České republice, které budou vysílat všechny zápasy UEFA v rámci zápasů národních týmů UEFA,“ dodala AMC. Balíček bude obsahovat celkem 1500 zápasů, přičemž nejlepší zápasy budou vysílány živě v každý den zápasu stejně jako zpravodajství o české reprezentaci.

„Nezapomínejme, že v aktuální Evropské lize UEFA a konferenční lize UEFA máme pokryty i zápasy Jablonce, Slavie Praha a Sparty Praha,“ poznamenal Marcel Mareš z AMC.

Stanice Sport1 a Sport2 vysílají zápasy Ligy národů UEFA, kvalifikace na UEFA EURO, Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA, ale také přenosy z Formule 1, slovenské hokejové Tipos Extraligy, CHL, KHL, SHL, fotbalových pohárů Copa del Rey, Coppa Italia a zápasů házenkářské Ligy mistrů EHF a Evropské ligy EHF.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.