Hlavní navigace

Zelené koloběžky Lime dočasně zmizí z ulic Prahy 2

26. 10. 2018

Sdílet

Lime Autor: Jan Sedlák

Zelené elektrokoloběžky Lime, které zaplavily v září českou metropoli, dočasně zmizí z území Prahy 2. Radnici došla trpělivost s porušováním memoranda, ke kterému se firma před startem služby zavázala.

Vedení města ve svém prohlášení, které je dostupné na webu radnice, například uvedlo, že „uživatelé elektrokoloběžek ohrožovali chodce nepovolenou jízdou na chodnících a taktéž koloběžky odkládali na nevhodných místech, čímž vytvářeli překážky v provozu“.

Na jednání s radnicí se firma následně zavázala, že koloběžky umístěné na území Prahy 2 dočasně odstraní. Podle města společnost zároveň slíbila, že přijme „příslušná bezpečnostní opatření (např. bude znemožněn provoz koloběžek v parcích apod.).“ Agentura ČTK se snažila získat i vyjádření firmy Lime, ale nepodařilo se jí to.

DOPLNĚNÍ 16:20 – Jakmile se jednání s radnicí Prahy 2 posunou dopředu, budeme provoz zase postupně obnovovat, říká v tiskovém prohlášení provozní manažer Lime v Česku Ondřej Široký. „Uděláme vše pro to, abychom situaci především v širším centru Prahy zlepšili. Zintenzivníme edukaci uživatelů, posílíme tým v terénu, ale zamýšlíme se také nad dalšími iniciativami. Chtěli bychom mimo jiné využívat stávající infrastrukturu odkládacích míst, jaká jsou například na Praze 7, a uživatele motivovat k jejich využívání,“ dodává.

Tento týden shodou okolností oznámila francouzská ministryně dopravy, že zakáže jízdu elektrických koloběžek po chodnících v celé zemi. Od roku 2017 mají uživatelé těchto koloběžek ve Francii na svědomí už 286 zraněných a pět mrtvých, uvedl deník The Times.

FOTOGALERIE: Jak fungují elektrické koloběžky Lime v Praze

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).