Hlavní navigace

Vláda schválila Technický plán přechodu na DVB-T2 i konec vysílání v DVB-T [AKTUALIZACE]

29. 8. 2018

Sdílet

Vláda Andreje Babiše Autor: Vláda ČR

Aktualizace 29. 8. 11:30 – Vláda Technický plán přechodu k novému standardu zemského vysílání DVB-T2 schválila

Vysílání v systému DVB-T podle materiálu skončí nejpozději k 1. únoru 2021. Na většině vysílačů ale má podle plánu skončit už o řadu měsíců dříve: 

„Termín ukončení zemského digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T s využitím rádiových kmitočtů z pásma 694–790 MHz ve stávajících vysílacích sítích 1 až 4 se stanoví na 30. červen 2020, který je i termínem uvolnění rádiových kmitočtů pásma 694–790 MHz s využitím přechodu na standard DVB-T2,“ stojí v materálu.

Náklady na přechod na DBV-T2 se mají podle plánu hradit z tzv. radiokomunikačního účtu a mají dosáhnout asi 1 miliardy Kč.

Původní text zprávy:

UVNITŘ TEXT TPP – Na programu zasedání vlády ve středu 29. srpna se hned na prvním místě nachází Technický plán přechodu k novému standardu zemského vysílání DVB-T2. Jak už jsme informovali, z poslední verze vládního nařízení vypadlo ustanovení o informační kampani. 

Nadále tedy budou muset informační služby suplovat veřejnoprávní Česká televize a také operátoři sítí, společnosti Digital Broadcasting a České Radiokomunikace. 

Posledně jmenovaná firma také pravidelně zveřejňuje seznam DVB-T2/HEVC přijímačů, které certifikují jejich odborní technici ve specializovaných laboratořích. Nezanedbatelná je i osvěta samotných anténních techniků, kteří své zákazníky musí de facto edukovat sami.

PŘEČTĚTE SI AKTUÁLNÍ VERZI TECHNICKÉHO PLÁNU PŘECHODU

Technický plán přechodu, který nese číselné 637/18, se celým jménem nazývá Návrh nařízení vlády o technickém plánu přechodu zemského digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T na zemské digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2.


Autor: MPO

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

K vládnímu projednání a následné rozpravě předkládá návrh vládního nařízení ministryně průmyslu Marta Nováková. Samotný materiál už předtím prošel kolečkem meziresortního připomínkového řízení.

Podle dřívějších sdělení by chtěla vláda schválit návrh technického plánu ještě do konce tohoto srpna (sic!). Ve své současné podobě pak má přechodový plán vysokou šanci, že nabude platnosti a stane se tak klíčovou normou procesu přechodu na DVB-T2.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.