Hlavní navigace

Zoom přistoupil na dohodu s FTC, měl máslo na hlavě kvůli lžím o end-to-end šifrování

10. 11. 2020

Sdílet

USA (státní správa)

Společnost Zoom akceptovala podmínky americké vládní agentury Federal Trade Commission. Vládní agentura vyšetřovala firmu kvůli dřívějším nepravdivým informacím ohledně end-to-end šifrovaní v její stejnojmenné službě.

Zoom byl vyšetřován kvůli tomu, že na svém webu tvrdil, že jeho služba nabízí end-to-end šifrování ačkoli to nebyla pravda. Integraci koncového šifrování nakonec služba oznámila až letos v říjnu

Pro Zoom to vedle opuštění klamavých praktik znamená především nutnost provádět pravidelné bezpečnostní audity svých produktů. Pokud firma všechny dohodnuté podmínky dodrží, vyhne se všem hrozícím trestům a to včetně pokuty. Kdyby by firma některý z nových závazků porušila, hrozí jí za každý jednotlivý prohřešek samostatná pokuta za desítky tisíc dolarů (max. 43 280 USD).

Mezi nové závazky patří i vytvoření komplexního bezpečnostního programu, který bude obsahovat pravidelné bezpečnostní audity (minimálně jednou ročně) a průběžné vyhodnocování bezpečnostních incidentů. Samotný program bude muset navíc jednou za dva roky dále auditovat  nezávislý subjekt. Firma také bude muset FTC informovat o každém úniku uživatelských dat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).