Hlavní navigace

ZOOT expanduje do Chorvatska a Slovinska, vrací se i do Rumunska

10. 2. 2021

Sdílet

Zoot OC ČM

ZOOT spustil domény pro Chorvatsko, Slovinsko a Rumunsko. Upozornil na to server Podnikatel.cz. Všechny e-shopy jsou již funkční a umožňují nákup produktů. Módní obchod byl přitom předloni v insolvenci a dlužil tři čtvrtě miliardy korun, do zisku se vrátil na konci roku 2019.

Podle serveru expanze na dva nové trhy a návrat do Rumunska zabrala pouhé tři měsíce, přičemž firma teď ještě ladí IT systémy. 

„Přemýšleli jsme, jestli IT systémy poběží na systémech ZOOT.cz nebo Different.cz, nakonec jsme se rozhodli, že uděláme úplně nové řešení a na to přesuneme oba e-shopy,“ řekl Podnikatel.cz Milan Polák, výkonný ředitel ZOO.cz a Different.cz.

Server také poukazuje na to, že právě spřízněnost obou e-shopů podle Poláka umožnila, aby se ZOOT do zmíněných zemí dostal tak rychle, protože Different.cz má na těchto trzích již k dispozici customer care, jsou hotové překlady webů, domluvení dopravci i zajištěné platební metody včetně bankovních účtů.

V Česku Zoot v lednu ukončil provoz vlastních „Výdejen radosti“ s tím, že se soustředí na prodej přes partnerské kamenné obchody.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2021 9:06

  Ja_uz_budu_hodny_dedecku

  Nákup dluhopisů je prostě riziková investice stejně jako nákup akcií a jiných obdobných finančních derivátů. Pokud podnik situaci nezvládne, jedná se o běžný stav v ekonomice. Chápu, že pak mají někteří pocit, že je někdo okradl, či někdo něco vytuneloval, ale ruku na srdce, bylo to jejich rozhodnutí a jejich riziko do toho jít.
  Při investicích je prostě třeba počítat i se ztrátou a to celkovou a ne hned počítat budoucí výnosy...

  Nicméně pokud soud rozhodne o tom, že byl porušen zákon, rád svůj názor změním. Jinak je to prostě stejné, jako když někdo přes Revolut nakoupit bitociony a prodal se ztrátou...

 • 10. 2. 2021 8:31

  jlmd

  No vida, ZOOT peníze asi na expanzi má. Kdy tedy vrátí peníze, které ukradl (vytuneloval) drobným klientům, kteří koupili jeho dluhopisy?

 • 11. 2. 2021 13:43

  vajsmen

  Soudy zde nejsou od toho, aby hledaly pravdu.

  Takze sice nase verejna prohlaseni i prispevky na webech by mely akceptovat to, co ukoncena soudni rizeni rozhodla - ale stavet na tom sve nazory je ponekud ... rekneme detinske.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).