Hlavní navigace

Zprávy Seznamu loví dál. Posily přijdou z ekonomické redakce MF Dnes

Sdílet

Jan Beránek 4. 5. 2017

Dosavadní šéfka ekonomické redakce Zuzana Kubátová je dalším úlovkem týmu pod vedením Jakuba Ungera. Zkušenou novinářku doprovodí na cestě do v podstatě vedlejší budovy Seznamu i její kolega Aleš Černý.  Zatímco Kubátová se dlouhodobě specializuje na tuzemské velkopodnikatele a velké kauzy nejen z energetiky, Černý se v MFD věnoval startupům, realitám a telekomunikacím. 

Oba už jsou ve výpovědi a v nové redakci by se měli hlásit na začátku června. Mezi oběma mediálními domy tak probíhá čilá výměna lidí. Opačným směrem totiž nedávno putoval Roman Pistorius, který Seznam opustil po několikaměsíční zkušenosti

Seznam Zprávy se podle obsahového ředitele Seznamu Igora Kalaše stále vyvíjí. Jsme někde na 40–45 % stavu, na který bychom se chtěli dostat, popisoval na zatím jediném setkání s novináři od svého listopadového jmenováníZprávy podle něj plánují uvedení nových pořadů – ale konkrétně o nich zatím mluvit nechce. Stejně tak ale není jasná ani podoba cílového stavu. 

V Babišově deníku zatím houstne atmosféra. Po zveřejnění nahrávky rozhovoru Andreje Babiše s novinářem Markem Přibilem už dal výpověď třeba Jan Sůra, který v redakci strávil třináct let. Především kolem zkušenějších redaktorů už tak létají nabídky konkurenčních redakcí. 

Většina redakce také podepsala prohlášení, ve kterém odsoudila chování jak svého kolegy, tak majitele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2017 15:54

    pád MF Dnes završen (neregistrovaný) 93.99.5.---

    Teď už v MF Dnes nezůstane nic kromě nejhoršího odpadu bezpáteřných Babišových loutek.