Hlavní navigace

Ztrátové DámeJídlo.cz mění šéfa, z Mall Group přichází Filip Fingl

26. 11. 2018

Sdílet

Filip Fingl, DámeJídlo.cz

Jídelní rozvážková služba DámeJídlo.cz, která spadá pod německé Delivery Hero, mění výkonného ředitele. Dosavadní šéf Jan Matějů končí a nahrazuje ho Filip Fingl. Ten mimo jiné pracoval jako ředitel strategie v Mall Group nebo v Rockaway Capital.

Matějů měl ve společnosti na starost transformaci, pracoval na ní tři roky. „Podařilo se nám kompletně společnost přestavět a zároveň udržet několikanásobný růst,“ komentuje oficiální cestou Matějů. Na dalším růstu má pracovat i Fingl.

DámeJídlo.cz v loňském roce navýšilo tržby o téměř 60 milionů korun na 220 milionů. Nadále ale kumuluje ztrátu – loni byla na 25 milionech, rok předtím na 44 milionech korun. Čísla za rok 2017 navíc zlepšil prodej služeb DajmeJedlo.sk a DameJedlo.sk do rukou Ringier Axel Springer Slovakia.

Objednávky meziročně rostou o 40 procent, táhnout to pomáhají regiony. DámeJídlo.cz uvádí, že díky přítomnosti ve 170 městech a obcích dokáže obsloužit 60 procent české populace.

DámeJídlo.cz se nadále označuje za jedničku na zdejším trhu. V Praze mu letos přibyly dvě silné zahraniční konkurence. Rozvážet začal finský Wolt a také Uber Eats, který například podepsal exkluzivní spolupráci s „Mekáčem“. DámeJídlo.cz mimo jiné zareagovalo silnou marketingovou kampaní a již také nasazuje jezdce na jízdních kolech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).