Hlavní navigace

20 filmových sezón na ČT končí, úterní tuzemské snímky však ne

17. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 5. 2011

Česká televize dnes odvysílá na prvním programu poslední díl dokumentu Rozmarná léta českého filmu. Ten bude věnován roku 2009. Od příštího týdne už budou připraveny jiné pořady. Od dvacáté hodiny počínaje 24. květnem se diváci mohou těšit na sérii kanadských dokumentárních rekonstrukcí s názvem Posledních 24 hodin o slavných osobnostech, které zemřely nepřirozenou smrtí.

ČTĚTE TAKÉ: Majitel CS Filmu rozšiřuje aktivity na internetu a slibuje nového partnera

Ke každému dokumentu, jenž se každý týden věnoval jednomu roku, byl i z téže doby přiřazený tuzemský snímek. Tím posledním se dnes staly 3 sezóny v pekle v hlavní roli s Kryštofem Hádkem. Film z roku 2009 je připraven na 21. hodinu. O tuzemské snímky však diváci nepřijdou. Ty se budou vysílat po skončení 20 filmových sezón České televize i nadále, avšak už nebude záležet na jejich datu natočení. 24. května je tak připraveno Zapomenuté světlo a o týden později kultovní Knoflíkáři.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.