Hlavní navigace

41 % millennials používá Facebook každý den. A starší lidé ještě více

1. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Millennials (18 až 34 let) používají Facebook vlastně méně než ti, kterým je 35 a více. Důležitější ale je, jaké služby tedy používají více.

Jakkoliv je průzkum společnosti Fluent založený na uživatelích ze Spojených států (1769 millennials a 1191 lidí starších 35 let), poměrně dobře může vypovídat o užívání Facebooku a dalších sociálních sítí i v jiných zemích, včetně České republiky.

Většinu času tráveného online millennials podle výzkumu tráví na chytrých telefonech. Skoro čtvrtina (24 %) jich na mobilním zařízení stráví dokonce „téměř všechen“ online čas. A 35 % z nich dokonce uvádí, že vůbec netráví online čas na klasickém počítači. Sečteme-li „skoro všechen“ a „většinu“, tak 51 % millennials najdete hlavně na mobilu a pouze málo, výjimečně či vůbec na jiných zařízeních.

Co se online nakupování týče, mobilní telefony používá k nakupování vícekrát týdně pouze 15 % dotazovaných millennials, stejný počet takto nakupuje týdně. Počítač ale na tom není o moc lépe, vícekrát týdně 13 %, týdně ale už 19 %. Budeme-li uvažovat nad častějšími nákupy v podobě alespoň týdně či vícekrát týdně, tak na mobilních telefonech to dělá 30 % millennials, na počítači 32 % a na tabletech 26 %. Skoro by se dalo poznamenat, že žádná sláva.

cif - debata 2

Podstatně zajímavější je to u sociálních sítí, kde pochopitelně vede Facebook, ale denně ho používá pouze 41 % millennials oproti 49 % těch, kteří jsou starší 35 let. Je to také ale jediná sociální síť, kterou mají starší zjevně o něco více v oblibě. Ve všech ostatních případech je vidět výrazně vyšší oblibu u těch mladších – YouTube 35 % vs. 20 %, Instagram 29 % vs. 20 % a Snapchat 25 % vs. 11 %.

Pokud millennials rozdělíme do tří kategorií (18 až 24, 25 až 29 a 30 až 34), tak se nechuť k používání Facebooku se stoupajícím věkem ukazuje ještě více. Ale také se ukazuje, že Snapchat je zásadní doménou mladých, byť Instagram je zjevně stále oblíbenější než Snapchat. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).