Hlavní navigace

Acid3 test poprvé kompletně přemožen

27. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oproti Acid2 testu mnohem komplexnější a záludnější Acid3 test se podařilo zdolat renderovacímu jádru WebKit, informaci včera přinesl sesterský server Root. Webkit tak úspěšně pokračuje v tradici, kterou započal dubnem roku 2005, kdy se mu jako prvnímu podařilo projít Acid2 testem a později prvenstvím (po opravě testu) ve splnění bodového limitu u Acid3. K úspěšnému překonání záludností testu nebylo tentokráte potřeba jen správně implementovat nové vlastnosti ani opravit chyby v…

Oproti Acid2 testu mnohem komplexnější a záludnější Acid3 test se podařilo zdolat renderovacímu jádru WebKit, informaci včera přinesl sesterský server Root. Webkit tak úspěšně pokračuje v tradici, kterou započal dubnem roku 2005, kdy se mu jako prvnímu podařilo projít Acid2 testem a později prvenstvím (po opravě testu) ve splnění bodového limitu u Acid3. K úspěšnému překonání záludností testu nebylo tentokráte potřeba jen správně implementovat nové vlastnosti ani opravit chyby v implementovaných standardech, ale hlavně splnit vykreslovací rychlostní limit, který test obsahoval. Tento krok se vývojářům podařilo zvládnout optimalizací v implementaci JavaScriptu. Novou verzi scriptového enginu (SquirrelFish Extreme) přitom vývojáři představili teprve koncem minulého týdne. A který z prohlížečů, že by se mohl díky WebKitu pyšnit kompletním zdoláním Acid3 testu? Původně jsme předpokládali, že Chrome, ale ten staví na vlastním JavaScript engine V8, dalším na řadě je tedy pravděpodobně Safari. (Root, Ars Technica)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.