Hlavní navigace

Registrátor Active 24 zavádí DNSSEC u všech domén s koncovkou .cz

2. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Active 24 během tohoto týdne aplikuje technologii DNSSEC u všech domén s českou národní koncovkou .cz, které byly přes ní registrovány a zároveň jsou provozovány na jejích DNS serverech. Celkem se má jednat o více než 78 tisíc domén druhého řádu. Ochrana s využitím DNSSEC bude nyní automaticky zajištěna u všech nově zaregistrovaných domén .cz přes Active 24. Rozhodnutím poskytovat zabezpečení pomocí DNSSEC zdarma chceme přispět nejen ke zvýšení bezpečnosti českého Internetu, ale i…

Společnost Active 24 během tohoto týdne aplikuje technologii DNSSEC u všech domén s českou národní koncovkou .cz, které byly přes ní registrovány a zároveň jsou provozovány na jejích DNS serverech. Celkem se má jednat o více než 78 tisíc domén druhého řádu. Ochrana s využitím DNSSEC bude nyní automaticky zajištěna u všech nově zaregistrovaných domén .cz přes Active 24. Rozhodnutím poskytovat zabezpečení pomocí DNSSEC zdarma chceme přispět nejen ke zvýšení bezpečnosti českého Internetu, ale i poskytnout našim zákazníkům k základní registraci i další přidanou hodnotu, říká Zdeněk Brůna, technický ředitel Active 24.

Prvním z velkých registrátorů, který plošně a bezplatně zavedl podporu DNSSEC, byla v lednu tohoto roku společnost WEB4U. Počet chráněných domén tak tehdy skokově narostl a nyní tedy přichází další posun. Ke konci roku 2009 bylo zabezpečeno přes DNSSEC jen něco málo přes 1400 domén s českou národní koncovkou .cz. Na konci ledna to díky WEB4U bylo už necelých 15 tisíc domén. Nyní přibude dalších 78 tisíc domén u Active 24. DNSSEC a zabezpečení domén se věnuje seriál DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.