Hlavní navigace

Active TV opět přerušila vysílání, její distribuční trasa je však nadále funkční

1. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice je bezpochyby unikát českého televizního éteru. Vysílatel už dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) několik pokut, které překročily hranici jednoho milionu korun.

Provozovatel multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting ostravského podnikatele Radima Pařízka, přerušil v noci z neděle 31. května na neděli 1. června vysílání ezoterické a interaktivní stanice Active TV. Šlo o jediný distribuční kanál, v němž bylo možné stanici naladit. Vysílání programu ale úplně nezaniklo. Na družici Hispasat, pozice 30 stupňů západně, je nadále aktivní jeho distribuční trasa pod označením Telemedia 8. Jeho program je určen pro stanici TV Barrandov a její Rychlou hru. Provozovatel televize se od majitele Ezo TV v posledním vydání pořadu Mailem, poštou, mobilem distancoval.

cif-tip-firmy

Pořady, které vysílala Active TV, nadále běží ve vysílání TV Barrandov. Ta se od jejího programu oficiálně distancovala
Autor: repro foto Telemedia 8

Pořady, které vysílala Active TV, nadále běží ve vysílání TV Barrandov. Ta se od jejího programu oficiálně distancovala

ČTĚTE TAKÉ: Active TV nepřestává překvapovat, na satelitu po několika týdnech opět nevysílá

Active TV je bezpochyby unikát českého televizního éteru. Vysílatel už dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) několik pokut, které překročily hranici jednoho milionu korun. Šlo většinou o podvodné soutěže se sirkami a podobně. Active TV původně vysílala v multiplexu 3 Českých Radiokomunikací, kde však před několika měsíci svou distribuci ukončila. To samé platilo i pro satelitní distribuci, kde využívala kapacitu operátora Skylink. Pro ukončení vysílání u této služby přešla na kapacitu společnosti Media Broadcast, kde však vydržela jen pár týdnů. V multiplexu 4 vysílala Active TV od 1. dubna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.