Hlavní navigace

Active TV vysílá už několik dní ve špatném obrazovém formátu

9. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Televize před několika dny oznámila posunutí svého ostrého startu na září letošního roku, původně tento krok plánovala na druhou polovinu června.

Nová tematická televize Active, která se v současné době zaměřuje výhradně na esoteriku a interaktivní hry, vysílá již několik dní ve špatném obrazovém formátu. Tato skutečnost se na straně diváka projevuje tak, že na svém televizoru nevidí její vysílání celé. Obraz na diváka působí tak, jako by byl vysílaný ve formátu 4:3 a roztažen na celou plochu. V reálu je ale video složka vysílaná širokoúhle, ale samotnou obrazovku překračuje. Její okraje se zkrátka skrývají až za samotný viditelný obraz. Pokud má divák nastaven obraz na formát 16:9, logo televize je přibližně v polovině uříznuto.

cif-tip-firmy

Ukázka z vysílání stanice Active TV
Autor: repro foto Active TV

Ukázka z vysílání stanice Active TV

ČTĚTE TAKÉ: Active TV je automat na peníze od důvěřivých lidí, zlobí se divák z Domažlicka

Active TV zahájila své vysílání v druhé polovině dubna, kdy začala testovat v zemském multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG), kterou plně ovládají České Radiokomunikace. Kromě obsahu maďarské Ezo.TV, jež se na pořady věnované věštění, esoterice a telefonickým soutěžím zaměřuje, vysílá stanice také teleshopping a každý den ve 13 hodin také dokument. I ten je vysílán ve špatném obrazovém formátu. Televize slibovala přejít ve druhé polovině června na ostré vysílání, nakonec tento krok odložila až na září. Za Active TV stojí maďarský vlastník, v Česku ji zastupuje někdejší šéfka Public TV Renata Pešková.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.