Hlavní navigace

aDevMeetup #11: Vývoj pro Google Glass pomocí Android GDK

Redakce

Donedávna bylo možné vyvíjet pro Google Glass jen skrze REST API, bez přístupu k hardwaru. To se teď mění, již je k dispozici první verze GDK, pomocí kterého můžeme brýle konečně plně ovládnout.

GDG ČVUT pořádá 10. prosince 2013 od 18 hodin na FIT ČVUT „aDev meetup“ o vývoji pro Google Glass.

Donedávna bylo možné pro Google Glass vyvíjet jenom pomocí REST API, bez přístupu k hardwaru. To se teď mění, již je k dispozici první verze GDK, pomocí kterého můžeme brýle konečně plně ovládnout.

GDK představí „Glass Explorer“ David Vávra, popíše jeho možnosti a omezení a podělí se o zkušenosti s vývojem skutečného glasswaru.

Na afterparty si budete moci brýle vyzkoušet. Vstup je zdarma, registrujte se prosím na webu akce nebo na G+ eventu. Počet účastníků je omezen.

Těšíme se na vás, GDG ČVUT

Našli jste v článku chybu?
9. 12. 2013 12:55

Zatím nejdou brýle jednoduše sehnat, jedině přes známého v USA. Google ČR v tomto nepomůže.

Ale to se rychle změní, brýle mají být v běžném prodeji už na začátku příštího roku. Určitě myslím, že taková akce má smysl. Jedná se o hodně jiné zařízení a o aplikacích je potřeba přemýšlet jinak. Hodí se proto nahlédnout do budoucnosti a začít přemýšlet o tom, co je teď možné a co bude možné za půl roku. Nevadí, že hned po akci nezačnete pro brýle programovat.

9. 12. 2013 23:34

Oficiálně toho moc oznámeno nebylo, začátek roku 2014 v USA jsou spíš spekulace, ale od různých zdrojů. Vidím to realně. A když to půjde koupit běžně v USA, nebude problém pro early adoptery to sehnat i v ČR. Stejně jako dnes s Chromecastem atd.