Hlavní navigace

Adobe potvrdilo, že nebude podporovat Flash na Androidu 4.1

Daniel Dočekal

Loni v listopadu Adobe ohlásilo konec Flashe pro mobilní zařízení a znovu to zdůrazňuje v An Update on Flash Player and Android. To podstatné v novém  upozornění je ale hlavně to, že Flash se na nový Android (4.1) nebude. Zejména proto, že ho Adobe vůbec nevyvíjelo a nezkoušelo. Co navíc, Adobe upozorňuje, že počínaje 15. srpnem omezí možnosti instalace Flashe z Google Play – Flash bude dostupný pouze pro zařízení, která ho již mají nainstalovaný. Nové instalace nebudou možné.

Loni v listopadu Adobe ohlásilo konec Flashe pro mobilní zařízení a znovu to zdůrazňuje v An Update on Flash Player and Android. To podstatné v novém  upozornění je ale hlavně to, že Flash se na nový Android (4.1) nebude. Zejména proto, že ho Adobe vůbec nevyvíjelo a nezkoušelo. Co navíc, Adobe upozorňuje, že počínaje 15. srpnem omezí možnosti instalace Flashe z Google Play – Flash bude dostupný pouze pro zařízení, která ho již mají nainstalovaný. Nové instalace nebudou možné.

Pokud tedy na svém zařízení s Androidem nemáte Flash, měli byste si ho pořídit ještě před 15. srpnem, pak už to nebude možné (s výjimkou zařízení, kde Flash byl/je/bude dodán přímo od výrobce). Nebo je tu druhá varianta, zapomenout na Flash a nemít ho. Možná to bude varianta praktičtější.

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2012 13:42
natsuko (neregistrovaný)

Presne tak. Rekl bych, ze spis zacina nez konci. Flashove aplikace na telefonech ted budou mit k nativnim aplikacim mnohem blize nez predtim. To se tyka vykonu i prav. To, ze konci podpora pluginu do mobilnich browseru je jedine dobre. Stejne to nikdy neprineslo nic dobreho a uzivatele spis trpeli kvuli banerarum.. :-)

29. 6. 2012 13:22
pas (neregistrovaný)

Končí formou browserového pluginu. Zůstává jako platforma nebo jako rodina vývojářských nástrojů. Je pravda, že "Flash Player" namísto "Flash" v titulku zprávičky by bylo profesionálnější.