Hlavní navigace

Adobe Reader s velmi závažnou chybou

Jiří Macich ml.

Relativně nedávno objevená chyba v prohlížeči PDF dokumentů Adobe Reader, jehož plug-in se integruje i do některých webových prohlížečů, se jeví jako poměrně závažná. Útočníci jí dokázali šikovně zneužít pro své potřeby už 20. ledna. Aktualizovaný Adobe Reader je však k dispozici zhruba týden. Řádí hlavně trojan Zonebac. U napadených počítačů je deaktivována antivirová ochrana. uživatelům jsou podsouvány jiné výsledky hledání ve vyhledávači a může být spuštěn prakticky libovolný kód. Stačí…

Relativně nedávno objevená chyba v prohlížeči PDF dokumentů Adobe Reader, jehož plug-in se integruje i do některých webových prohlížečů, se jeví jako poměrně závažná. Útočníci jí dokázali šikovně zneužít pro své potřeby už 20. ledna. Aktualizovaný Adobe Reader je však k dispozici zhruba týden. Řádí hlavně trojan Zonebac. U napadených počítačů je deaktivována antivirová ochrana. uživatelům jsou podsouvány jiné výsledky hledání ve vyhledávači a může být spuštěn prakticky libovolný kód. Stačí otevřít upravený PDF dokument příchozí e-mailem nebo jej otevřít přes webový prohlížeč a už může být zle. Podle společnosti Symantec mohly již být zasaženy tisíce počítačů po celém světě. Prevence je nyní prostá: stáhnout si opravený Adobe Reader 8.1.2. (Security World)

Našli jste v článku chybu?
17. 3. 2008 19:03
tania (neregistrovaný)
ahoj vsichni, včera dopoledne jsem si stahla adobe reader a vypla pocitac. večer jsem ho zapla a hlasilo mi nebezpeci, porad mi to hlasi nebezpeci naskakujou nejaka okna, abych si neco stahla...myslim si,ze mam toho zavirovaneho adoba, nevim jak to odinstalovat.poradte mi, prosim, jak se ho mam zbavit...prosim!!!!