Hlavní navigace

Agregátor zpravodajství Právědnes.cz zkouší přilákat čtenáře novým designem

23. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z nejstarších českých RSS agregátorů zpravodajství Prá­vědnes.cz zkouší přilákat čtenáře novým vzhledem a funkcemi. O změnách informoval Tomáš Bleša z ústecké firmy Anneca, která agregátor provozuje. Novinkou je například agregace náhledových fotografií, možnost dynamicky filtrovat zprávy podle stáří či náhledy při najetí myší na titulek zprávy.

Jeden z nejstarších českých RSS agregátorů zpra­vodajství Prá­vědnes.cz zkouší přilákat čtenáře novým vzhledem a funkcemi. O změnách informoval Tomáš Bleša z ústecké firmy Anneca, která agregátor provozuje. Novinkou je například agregace náhledových fotografií, možnost dynamicky filtrovat zprávy podle stáří či náhledy při najetí myší na titulek zprávy.

„Agregování zpráv nyní probíhá v rychlejším tempu a lépe jsou řešeny duplicitní články. Server dokáže na pozadí efektivně monitorovat vybraná klíčová slova, což otevírá nové možnosti ve vytváření speciálních analýz a rešerší,“ sdělil Tomáš Bleša. Server podle něj navštíví měsíčně 120 tisíc uživatelů dle Google Analytics.

ICTZ23

Hlavním konkurentem agregátoru Právědnes na českém trhu jsou letos spuštěné Chytré noviny provozované mediální agentrou OMD a česká verze Google News. Další dosud funkční projekty jako Články Jyxo, Krab.cz, Denní tisk na Novinkách či Headlines rezig­novaly na ino­vace už před mnoha lety. Několik dalších webů stejného druhu jako Nový den, Články na Seznamu  či News na Centru myšlenku syndikování obsahu přes RSS nadobro vzdaly. Návyky čtenářů se mění, spíš než přes agregátory dnes zpravodajský obsah nacházejí pomocí vyhledávačů a sociálních sítí.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter