Hlavní navigace

Akcionář žaluje Nokii pro podvod a lživá prohlášení

8. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia čelí v Kalifornii žalobě (PDF) vinící společnost, ale hlavně vedení, z toho, že se nepodařilo zvrátit pokles tržního podílu firmy na trhu s chytrými telefony. Nesplněné sliby označuje za podvod. Absurdní na všem je, že žalující pravděpodobně očekával zázrak. Nokia uvedla první nový mobilní telefon s Windows Phone 7 na trh v říjnu loňského roku. A o půl roku později netrpěliví akcionář firmu žaluje za podvod a lživá prohlášení. Žalující se dožaduje zejména náhrad škody vzniklé poklesem cen…

Nokia čelí v Kalifornii žalobě (PDF) vinící společnost, ale hlavně vedení, z toho, že se nepodařilo zvrátit pokles tržního podílu firmy na trhu s chytrými telefony. Nesplněné sliby označuje za podvod. Absurdní na všem je, že žalující pravděpodobně očekával zázrak. Nokia uvedla první nový mobilní telefon s Windows Phone 7 na trh v říjnu loňského roku. A o půl roku později netrpěliví akcionář firmu žaluje za podvod a lživá prohlášení. Žalující se dožaduje zejména náhrad škody vzniklé poklesem cen akcí.

Žaloba se odvolává na finanční výsledky společnosti za první čtvrtletí tohoto roku, zveřejněné v dubnu. Ty na trhu akcií vyvolaly 16% pokles akcií během jediného dne. Žaloba se také zmiňuje o modelu Lumia 900 a softwarové chybě vedoucí k poskytnutí sto dolarového kreditu všem kupujícím. Paradoxně, jednoho z ukázkově nejlepších způsobů řešení technických problémů podobného rozsahu a charakteru.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.