Hlavní navigace

Aktivisti z Anonymous chystají na čtvrtek blokádu Slovenské televize a rozhlasu

21. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hackeři patrně zablokují na celé odpoledne oficiální web Rozhlasu a televize Slovenska, jako to udělali už uplynulou sobotu 17. listopadu. Požadují přístup do vysílání.

K blokádě veřejnoprávních médií na Slovensku veřejně vyzývají aktivisté z hnutí Anonymous. Nelíbí se jim, že Slovenská televize a Slovenský rozhlas, které zastřešuje společná organizace Rozhlas a televize Slovenska, odmítají zprostředkovat ve svém vysílání jejich názory. „V případě, že našim zástupcům i nadále neumožní vystoupit do 21. listopadu 2012, nezbývá nám nic jiného než blokáda veřejnoprávních médií,“ píší hackeři ve výzvě, o níž informoval blog Omédiách.com.

ICTZ23

K TÉMATU: Hackeři z Anonymous hrozí útokem na weby Skylinku a CS Linku. Kvůli poplatku

Pod výzvou je podepsaná iniciativa Svobodného člověka. Stejní aktivisté odstavili už v sobotu 17. listopadu na celý den web www.rtvs.eu, oficiální internetové stránky Rozhlasu a televize Slovenska, který však není podle blogu Omédiách.com příliš navštěvovaný. Veřejnoprávní televize i rozhlas totiž mají svoje vlastní weby. Čtvrteční blokáda je naplánovaná od 15:30 hod.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.