Hlavní navigace

Aktualizace aplikace Mapy.cz přináší offline hledání a mapu Slovenska

5. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam uvolnil aktualizaci mobilní aplikace pro Android a Windows Phone, iOS by měl přijít na řadu v brzké době. Aplikace brzy dosáhne milionu stažení.

Uživatelé mobilní aplikace Mapy.cz, kteří mají mobilní telefony s operačním systémem Android či Windows Phone, si mohou ode dneška stáhnout aktualizaci, která přináší několik novinek. Předně mapové podklady pro Českou republiku nově umožňují i offline vyhledávání.

„Nově nabízí mapové podklady České republiky nejen pro offline pohyb po mapě, ale i kompletní vyhledávání bez jediného „prosurfovaného“ bajtu.  Přitom velikost souboru při stažení do paměti mobilu nepřesáhne 300 MB,“ vysvětluje Aleš Vitinger, produktový manažer Mapy.cz.

Současně v Seznamu připravili pro mobilní aplikace i mapové podklady sousedního Slovenska. I ty je nově možné stáhnout přímo do paměti telefonu. Oproti mapám Česka zaberou méně místa, zhruba 170 MB. Podle Vitingera budou mít uživatelé na výběr, který z mapových podkladů si do telefonu stáhnou. Bude tedy možné mít i nadále v telefonu pouze mapu Česka nebo obě.

Seznam.cz se v nové verzi aplikace také snaží přiblížit podkladům, které jsou uživatelům k dispozici na webové verzi.

„S tím souvisí i aktualizace „Batůžku“. Nově se do turistické aplikace Mapy.cz po přihlášení propíší všechny body, které si uživatelé uložili na webu Mapy.cz. Brzy bude doplněna i možnost synchronizace tras mezi aplikací a webem. Mapy.cz jdou nově také použít v landscape poloze,“ říká Vitinger.

Zatím je aktualizace dostupná pro platformy Android a Windows Phone. Brzy by se měla objevit aktualizace i pro iOS. Seznam už ale dříve avizoval, že letos plánuje přijít i s verzemi speciálně určenými pro tablety.

Cloud 22 temata

Dosud zaznamenala mobilní aplikacie Mapy.cz více než 995 tisíc stažení. Z toho tři čtvrtiny připadají na platformu Android.


Autor: Seznam.cz

Zdroj: Seznam blog

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.