Hlavní navigace

Aktualizaci digitálních přijímačů multiplexu A nabídne i Panasonic

15. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 6. 2007

Po společnosti Sony se k projektu automatické aktualizace firmware set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání multiplexu A přidá i společnost Panasonic. Česká televize a operátor digitální sítě, České radiokomunikace, dále jednají s výrobcem přijímačů TechniSat. Serveru Parabola.cz to řekl mluvčí ČT Martin Krafl.

MM socky3

ČT provádí aktualizaci firmware na základě uzavřených smluv s objednateli služby. V současné době je to zmiňované Sony, finalizuje se smlouva s Panasonicem, potvrdil Krafl s tím, že o možnosti provádění upgrade set-top-boxů a integrovaných digitálních televizorů jedná také společnost TechniSat. V případě firmy Sony, která tuto novinku nabízí u televizorů Bravia, jde ale o časově omezenou službu, která skončí 26. června, upozorňuje Parabola.cz.

Služba automatické aktualizace digitálního přijímače je určena pouze divákům pozemí digitální televize, nikoli satelitního vysílání. Sony i Panasonic totiž podle Krafla projevily zájem o distribuci aktualizovaného firmware pouze u DVB-T. K aktualizaci přijímače dojde ve chvíli, kdy jej divák vypne alespoň na jednu hodinu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.