Hlavní navigace

Aktuálně.TV s Veselovským, Drtinovou a dalšími už pronikla i do televizorů

26. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Doposud bylo možné sledovat na multimediálních zařízeních a linuxových přijímačích pouze projekt DVTV někdejšího týmu Událostí, komentářů.

Mediální dům Economia spustil na začátku minulého týdne, konkrétně v pondělí 16. února, svůj nový on-line projekt Aktuáně.TV, který sdružuje všechna videa, jež jsou touto skupinou vyprodukována. Doposud si je mohli uživatelé pustit pouze na počítačích nebo prostřednictvím chytrých zařízení, jejichž součástí je internetový prohlížeč. Nyní už si mohou zájemci přehrávat veškerý videoobsah umístěný na Aktuálně.TV také prostřednictvím svého televizoru. Nejde ovšem o žádný oficiální plugin, tedy „balíček“ stažený z obchodu některého výrobce elektroniky, ale speciální doplněk pro multimediální centra s XBMC/Kodi.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Economia spustila projekt Aktuálně.TV, nabízí i Tech News Otakara Schöna

Kdo nezkusil, neuvěří, kdo zkusil, nezapomene. Sledovat dvacetiminutové pořady v browseru (internetovém prohlížeči, pozn. red.) nebo v 720p na televizoru s dálkovým ovládáním v ruce je sakra rozdíl, napsal serveru DigiZone.cz Petr Kutálek, který je programátorem neoficiální aplikace pro multimediální zařízení s XBMC/Kodi. Doposud bylo možné touto cestou sledovat pouze DVTV, pilotní video projekt Economie, za nímž stojí někdejší tým Událostí, komentářů v čele s Martinem Veselovským, Danielou Drtinovou a jejich editory. DVTV je taktéž dostupná jako součást pluginu Archivy CZSK.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.