Hlavní navigace

Al Jazeera spustila komunitní službu AJ+, chce diváky více zapojit do dění

16. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Službu propaguje globální zpravodajský kanál také prostřednictvím vlastního YouTube kanálu a na sociálních sítí Facebook, Twitter a Instagram.

Katarská skupina Al Jazzera Media Network spustila novou službu AJ+ propagující její stejnojmenný zpravodajský kanál vysílající v angličtině a arabštině. AJ+ má přinést novou formu komunikace s diváky a umožnit jim další rozměry komunikace – mimo jiné sdílet články prostřednictvím sociálních sítí, diskutovat, přehrávat si videa a získat další informace na dané téma. Služba AJ+ už je v tuto chvíli dostupná pro tablety a mobilní telefony od společnosti Apple (iTunes) a také v rámci beta režimu pro vývojáře a zájemce z řad testerů v Google Play. Aplikace je dostupná bezplatně.

DT 23

Z ARCHIVU: Al Jazeera English nově v nabídce satelitní služby Digi TV

AJ+ se dělí do celkem šesti kategorií – Video, Debate (Diskuse), Conversation (Rozhovor), Quiz, Art (Umění) a Resource (Zdroj). Zajímavou záložkou je druhá zmíněna. V rámci ní je možné vytvořit vlastní komunitu a obhajovat v ní svůj názor, případně se přidat do již existující a diskutovat na dané téma. Na podobném principu bude fungovat i Conversation, která však má umožnit diskutovat s globální komunitou a naopak zabránit zapojení do diskuse trollům. Novinka AJ+ je podporována prostřednictvím YouTube kanálu, Facebooku, TwitteruInstagramu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).