Hlavní navigace

Alcatel předvedl nástupce DVB-H, který je kořeněný satelitem

14. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
14. 2. 2007

Na kongresu 3GSM ve španělské Barceloně se účastníci dočkali první veřejné ukázky nového řešení televize pro mobilní telefony. Současná technologie přenosné televize DVB-H využívá pouze zemských vysílačů. Firma Alcatel-Lucent se ale rozhodla zapojit do hry také satelitní vysílání. Služba s názvem Unlimited Mobile TV (Neomezená mobilní televize) používá nový standard DVB-SH, který slučuje vysílání přes satelit v pásmu S a zemské vysílače. Informuje o tom server Broadbandtvnew­s.com.

Prototyp mobilu připravil výrobce Sagem, svůj přijímač ale brzy představí i Samsung. Systém vyvinutý firmou Alcatel umožní pokrýt celou Evropu řadou satelitních programů, které doplní v jednotlivých zemích další stanice vysílané jako DVB-H nebo přes mobilní sítě třetí generace. Ukázkový mobil na barcelonském kongresu byl vybavený speciální satelitní anténou pro pásmo S a další UHF anténou pro běžné vysílání v DVB-H.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).