Hlavní navigace

Alibaba tvrdí, že Google vyhrožoval společnosti Acer

14. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zastavené uvedení Acer CloudMobile A800 na trh v Šangai má prý za důvod to, že Google vyhrožoval společnosti Acer – tvrdí to Aliabab, jejíž operační systém (Aliyun OS) měl být základem tohoto „cloudově“ zaměřeného mobilu. Aliyun OS je založen na Androidu, ale výrazným způsobem ho mění. A právě proto měl, podle MobileMag.com či Reuters, Google oznámit Alibabě, že pokud produkt spustí, tak je „odřízne“ od Androidu odebráním „licence“. Podle News.com naopak tuto hrozbu měl oznámit přímo…

Zastavené uvedení Acer CloudMobile A800 na trh v Šangai má prý za důvod to, že Google vyhrožoval společnosti Acer – tvrdí to Aliabab, jejíž operační systém (Aliyun OS) měl být základem tohoto „cloudově“ zaměřeného mobilu. Aliyun OS je založen na Androidu, ale výrazným způsobem ho mění. A právě proto měl, podle MobileMag.com či Reuters, Google oznámit Alibabě, že pokud produkt spustí, tak je „odřízne“ od Androidu odebráním „licence“. Podle News.com naopak tuto hrozbu měl oznámit přímo společnosti Acer a  Alibaba je pouze tím, do tuto informace sděluje médiím.

BRAND

Celé je to nicméně zvláštní a žádné ze zahraničních médií nemá ani po více jak dvanácti hodinách od vzniku zprávy podrobnější informace – Android je v zásadě Open Source a upravené varianty Androidu jsou běžné – až po tak velké úpravy, jako je Android používaný Amazonem (který vynechává řadu zásadních prvků přímo od Google, včetně obchodu s aplikacemi či vyhledávání).

Search Engine Land upozorňuje, že všechno vzniklo na základě jednoho blognutí na blogu Alibaby (blognutí už mezitím neexistuje). Search Engine Land také správně upozorňuje, že Google nevlastní Android. Navíc ani neexistuje „licence“, kterou by snad mohl „odebrat“.  Danny Sullivan se domnívá, že Google pouze nechtěl na specifické verzi Androidu spolupracovat, tak jak je tomu běžné i u jiných verzí Androidu. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).