Hlavní navigace

Alza.cz před Vánoci rozšiřuje síť kamenných poboček

Martin Vyleťal

Internetový prodejce začátkem listopadu otevřel výdejnu zboží v Praze a Brně. Do konce roku plánuje zprovoznit několik dalších.

E-shop Alza.cz začal před Vánoci rozšiřovat síť svých kamenných poboček, ve kterých si zákazníci mohou vyzvednout objednané zboží. Firma se tak snaží přizpůsobit trendu, kdy tuzemští zákazníci e-shopů preferují osobní odběr. Loni si zákazníci Alzy vyzvedli osobně zhruba 70 % objednávek.

Začátkem listopadu otevřel e-shop výdejnu na Praze 4 v blízkosti stanice metra Budějovická. O týden později se dočkali nové pobočky v Bystrci také obyvatelé moravské metropole.

Expanze pobočkové sítě Alzy tím ale nekončí. Plánujeme letos několik dalších poboček. Paradoxně sami víme jen přibližně, které by to mohly být. Tým expanze má v jednání mnoho potenciálních prostor a vše záleží na vyjednání nájemní smlouvy a délce rekonstrukce, uvedl pro server Lupa.cz Oldřich Kurz z Alza.cz.

Content 2017 - tip Footshop

Ačkoli zástupci Alzy nechtějí být, co se týče připravovaných poboček, konkrétní, podle našich informací firma plánuje do konce letošního roku otevřít další pobočku v Brně. Nové výdejny by se měli dočkat také Ostravané.

Alza.cz v letošním roce investovala 50 milionů Kč do rozšíření svého centrálního skladu v pražských Horních Počernicích. Sklad je nyní teoreticky schopný za 24 hodin expedovat až 96 tisíc objednávek. Firma v reakci na ohlášené devizové intervence České národní banky uskutečnila mimořádné nákupy zboží na sklad. Díky těmto nákupům přesáhla hodnota skladových zásob 1 miliardu Kč.

Našli jste v článku chybu?
12. 11. 2013 11:55
SKY (neregistrovaný)

Alza by hlavně měla vykopnout ze svých reklamním spotů toho imbecilního mimozemšťana, který lidi ještě předtím než si spustí nějaké video na různých webech, neskutečně nasere svým uřvaným hlasem.

12. 11. 2013 15:19
Mitch (neregistrovaný)

Nazývat tuto zelenou zrůdu imbecilním mimozemšťanem je poněkud mírné. Měl bych vhodnější výrazivo, ale je to proti kodexu slušné komunikace a navíc by byl tento příspěvek smazán. Bohužel tato antireklama funguje, Už jenom tím, že odvádí pozornost zákazníků od nedostatků Alza.cz. Ono se stačí jenom podívat na Heureka.cz do diskuze jak se tento "skvělý" internetový e-shop staví k reklamacím, problémům s doručováním atd. Ceny Alza.cz také nejsou zrovna z těch nejnižších, ale právě tento uřvaný zele…