Hlavní navigace

Alza spouští svou verzi prémiové služby Amazon Prime

12. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Doprava zdarma, ale také možnost vrátit zboží až do jednoho měsíce, tisíce filmů a miliony skladeb bez reklam a nutnosti stahování.

Zbrojení na Vánoce začíná. Alza spouští program klubového členství Premium. Kromě poštovného zdarma a přístupu k digitální nabídce obchodu poskytne novinka i delší dobu na vrácení zboží. Ta se ze dvou týdnů rozšiřuje na měsíc (podle Podmínek to ale neplatí ve zkušební době prémiové služby). 

V rámci programu bude také zákazníkům, kteří si budou chtít vyzvednout zboží osobně, objednávka vydána na všech prodejnách přednostně (i tuto výhodu mají uživatelé až po uplynutí zkušební doby). 

Není to ale zadarmo. Roční členství vyjde na 2 490 korun s tím, že první, zkušební měsíc je zdarma.

Alza chce prý svým klientům navodit iluzi, že jsou neustále v obchodě. „Nezáleží na tom, jestli si koupíte šampon nebo ledničku, vše doručíme zdarma,“ říká obchodní ředitel e-shopu Oleg Vojtíšek

Doprava zdarma se týká doručení v rámci ČR, a to na pobočku Alzy, do AlzaBoxu, nebo přes AlzaDrive. Zákazník si zvolí místo doručení, ale Alza vybírá způsob dopravy zboží na místo. „Při doručení na adresu nemá tedy Člen možnost výběru specifických typů dopravy s garancí doby dodání, např. konkrétní dopravní služby, nebo AlzaExpres. Pokud je však chce i přesto využít, může si tuto možnost zvolit, bude však hradit platnou cenu specifického způsobu dopravy,“ upřesňuje firma.

Filmy a muzika i offline

Kromě zvýhodněného nákupu bude členům klubu k dispozici i víc než patnáct set filmů (86 % z kompletní nabídky Alzy) a 2 miliony písniček (asi 70 %). Jde o streamovací službu v rámci aplikace Alza Media. 

Filmy si uživatel v aplikaci může také stáhnout pro offline přehrávání (film je pak dostupný dva dny, pak je případně potřeba stáhnout jej znovu). Podobně to jde s hudbou – tady platí omezení na maximálně 30 skladeb v offline režimu (dají se měnit). 

Předplatné se obnovuje automaticky. Zrušit se dá v rámci aplikace kliknutím na odkaz pro zrušení automatické platby. Pokud zákazník členství v Alza Premium zruší třeba v půlce předplaceného období, doběhne mu zaplacené období (tedy jeden rok). 

ebf - témata 1

Vracení části peněz, pokud třeba zákazník skočí v půlce období, se konat nebude: „Službu máte předplacenou, peníze nelze vracet. Všechny vaše výhody můžete čerpat až do konce období, na které je máte předplaceno,“ upřesňuje Alza v Často kladených otázkách ke službě. 

Věrnostní služby zavedl i konkurenční Mall.cz. Ten poskytuje také bezplatnou dopravu a prodlouženou lhůtu pro vracení zboží. Do VIP klubu se mohou dostat především hodně utrácející zákazníci. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).