Hlavní navigace

Alza spouští svou verzi prémiové služby Amazon Prime

Jan Beránek

Doprava zdarma, ale také možnost vrátit zboží až do jednoho měsíce, tisíce filmů a miliony skladeb bez reklam a nutnosti stahování.

Zbrojení na Vánoce začíná. Alza spouští program klubového členství Premium. Kromě poštovného zdarma a přístupu k digitální nabídce obchodu poskytne novinka i delší dobu na vrácení zboží. Ta se ze dvou týdnů rozšiřuje na měsíc (podle Podmínek to ale neplatí ve zkušební době prémiové služby). 

V rámci programu bude také zákazníkům, kteří si budou chtít vyzvednout zboží osobně, objednávka vydána na všech prodejnách přednostně (i tuto výhodu mají uživatelé až po uplynutí zkušební doby). 

Není to ale zadarmo. Roční členství vyjde na 2 490 korun s tím, že první, zkušební měsíc je zdarma.

Alza chce prý svým klientům navodit iluzi, že jsou neustále v obchodě. „Nezáleží na tom, jestli si koupíte šampon nebo ledničku, vše doručíme zdarma,“ říká obchodní ředitel e-shopu Oleg Vojtíšek

Doprava zdarma se týká doručení v rámci ČR, a to na pobočku Alzy, do AlzaBoxu, nebo přes AlzaDrive. Zákazník si zvolí místo doručení, ale Alza vybírá způsob dopravy zboží na místo. „Při doručení na adresu nemá tedy Člen možnost výběru specifických typů dopravy s garancí doby dodání, např. konkrétní dopravní služby, nebo AlzaExpres. Pokud je však chce i přesto využít, může si tuto možnost zvolit, bude však hradit platnou cenu specifického způsobu dopravy,“ upřesňuje firma.

Filmy a muzika i offline

Kromě zvýhodněného nákupu bude členům klubu k dispozici i víc než patnáct set filmů (86 % z kompletní nabídky Alzy) a 2 miliony písniček (asi 70 %). Jde o streamovací službu v rámci aplikace Alza Media. 

Filmy si uživatel v aplikaci může také stáhnout pro offline přehrávání (film je pak dostupný dva dny, pak je případně potřeba stáhnout jej znovu). Podobně to jde s hudbou – tady platí omezení na maximálně 30 skladeb v offline režimu (dají se měnit). 

Předplatné se obnovuje automaticky. Zrušit se dá v rámci aplikace kliknutím na odkaz pro zrušení automatické platby. Pokud zákazník členství v Alza Premium zruší třeba v půlce předplaceného období, doběhne mu zaplacené období (tedy jeden rok). 

Content 2017 - tip Footshop

Vracení části peněz, pokud třeba zákazník skočí v půlce období, se konat nebude: „Službu máte předplacenou, peníze nelze vracet. Všechny vaše výhody můžete čerpat až do konce období, na které je máte předplaceno,“ upřesňuje Alza v Často kladených otázkách ke službě. 

Věrnostní služby zavedl i konkurenční Mall.cz. Ten poskytuje také bezplatnou dopravu a prodlouženou lhůtu pro vracení zboží. Do VIP klubu se mohou dostat především hodně utrácející zákazníci. 

Našli jste v článku chybu?
12. 10. 2015 22:32

Když jsem dneska půl hodiny čučel na výdej v Holešovicích, tak jsem se tam tak zahleděl na ten červený koberec u výdeje pro "prémiové" klienty a docela mě to nahlodalo, jestli si to nekoupit. :)) Skoro jsem si říkal, jestli ty obstrukce u výdeje nebyly tak trochu sehrané, na příkaz marketingu Alzy. :D

Na videotéku jsem ze zvědavosti koukl a na první pohled mi to přišlo jako stejný bída, jakou trpí třeba Voyo. Prostě nepočítaně filmů, které mě vůbec ale vůbec neoslovují.

12. 10. 2015 14:41
honza (neregistrovaný)

Bydlim u Breclavi, na rakouske strane hranice. Takze si muzu uzivat amazon prime za 49 Eur na rok. Vice filmu, dokonce i pujcovani knizek. A doruceni casto do druheho dne zadarmo. Sortiment i ceny neporovnatelne. Alza velkou diru neudela. Pro prazaky to neni a vesnicane nebudou platit tolik penez. Pokud to myslej vazne, budou muset upravit parametry sluzby.